פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   קיטש מי בייבי וואן מור טיים

   אוהד נאור היה בהשקת סיבוב ההופעות של שירי מימון, הסטארית הגדולה-קטנה של הפופ הישראלי. מה שבטוח, אם היא תמשיך להראות את הציצים, היא תפוצץ אולמות

   רק אתמול פורסמה ידיעה שהשיר שהכי מושמע השנה בישראל הוא "השקט שנשאר", בביצועה של הדיווה מהקריות, מטר וסיגריה של כוסיות מזוקקת, שירי מימון. אם הידיעה הייתה מתפרסמת יום אחד לפני, ביום בו נערך ערב לכבוד אלבום הזהב הדנדש של המימונית, היא בוודאי הייתה נאלצת להעביר את הערב בתודות לכל העולם ואחותו, והאירוע לא היה נגמר לעולם.

   אבל למזלם של יושבי האולם הידיעה נדחקה לעמודי העיתונים של יום למחרת, והם יכלו לחזות בחזון של המדינה, שירי, בערב שנתפר כולו בשבילה: קבלת התואר המוזהב והופעת השקה לקראת סיבוב ההופעות החדש שלה.

   דנה אינטרנשיונל וריטה ביחד

   פחות משלוש שנים עברו מאז שהפציעה עלינו, בגופה הקטן אך המדויק-פרופורציונית, שירי מימון. היא השתלטה באלגנטיות מרשימה על כמה משבצות בפופ הישראלי: היא באירוויזיון, היא במצעדים, היא כוכב נולד, היא דנה אינטרנשיונל וריטה והכל ביחד.

   יש בה את הפוטנציאל התדמיתי להפוך עם השנים לכוכבת שמשאירה חותם בתרבות. בזמן שנינט מקבלת קרדיט על שיר ורבע, מימון חורכת את גלי האתר, לא מפחדת לעשות קיטש, והעיקר, עושה את מה היא שהכי אוהבת בעולם.

   גם בזמן הקצר שהיא הופיעה, אפשר היה לראות ששירי יודעת מה היא עושה. יש לה כמה מגבלות אמנותיות – התוכן של השירים, איך לומר, לא משהו (מישהו מוכן להסביר לי מה זה "אין לי אהבה קטנה לתת לך"?) והעובדה שלפעמים השירה שלה יוצאת לגמרי מפרופורציות (לדעתי, לא קיימת היום חברה שמוכנה להקים עוד מקלחת בבית מימון). אבל גם עם הקשקושים המייגעים שלה, ההופעות הבאות של מימון יפוצצו אולמות וימשכו קהל מכל הארץ.

   גם לנינט יש ציצים

   ההתנהלות המוצלחת של שירי בשנה האחרונה מלמדת דבר אחד עיקרי: פופ הוא קודם כל עניין של סטאריות, ואין ספק שמימון היא אחת כזאת. הביצוע המצוין ל"אהבה קטנה" שפתח את ההופעה, הראה גם שמימון יודעת לתת שואו כמו שכתוב בספר. אמנם לא אהבתי את האלבום, אבל גם בסטריאו שלי מימון תוכל למצוא את הרגעים שלה, אם תמשיך בדרך הנכונה.

   מה שבטוח, שכל זה לא ממש משנה, כי כל עוד היא תמשיך להתלבש כמו שהיא מתלבשת, מכירת כרטיסים להופעות לא תהיה בעיה בשבילה. וגם זה משהו שכוכבת פופ צריכה שיהיה ברזומה. נתראה באלבום של נינט.