פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בוי/פרנד

   מאוהב בידידה הכי טובה שלך? סיכוי טוב שגם היא מאוהבת בך. מאיה בניטה חקרה זוגות שהצליחו להפוך מידידים לחברים ונשארו בחיים

   כבר בגן-רבקה ידעת שהיא האחת. משהו בעוגות החול שהיא תמיד זרקה עליך, הצמות שאהבת למשוך לה יותר מאשר לבנות אחרות, והוויכוחים על "פאוור ריינג'רס שווה פי מאה מהברביות הדפוקות שלך", כל אלו גרמו לך להאמין שבעתיד, היא זו שאתה רוצה שתקרא לך 'בולבולון', היא זו שאתה רוצה להינשא לה בגן אירועים מול הים, והיא זו שאתה מקווה שתמציא שמות לילדים שלכם.

   אבל כשרבקה הגננת העמידה אותך בפינה כי שוב אכלת טושים, לא שיערת לעצמך שהעתיד יהיה כל כך מסובך. הנה אתה, בשנות הטיפש-עשרה שלך, חושב איך להציע חברות לידידה הכי טובה שלך מזה 10 שנים.

   אתה מתחבט בשאלה, "מה יקרה עכשיו", איך ייראו חיי המין שלכם אם בגיל 5 הדגמת לה איך משתינים בעמידה, ואיזה מסתורין והתרגשות יהיו ביניכם, כשאתה שולט בקורות חיים שלה יותר מאשר מנכ"ל כוח אדם. והעיקר, השאלה הנוראה מכל, מה תעשה אם חלילה וחס היא תדחה אותך ואתה תצעד לך לבדך, בלי בחורה ובלי ידידה-הכי-טובה?

   אל דאגה. חקרתי, בדקתי ומצאתי – ישנם זוגות שעברו מידידות לחברות ונשארו בחיים (בינתיים) ומאוהבים, ומוכיחים שיש עתיד אחרי גן רבקה.

   והעיקר, והעיקר, לא לפחד כלל

   ליטל לוי (17) וסטס בובקוב (18) מנתניה, הכירו במסיבת הסיום של כיתה ט'. בזמן שהם מרכלים על הרכזת-שכבה, התפחה לה ידידות מופלאה וחשבון טלפון גדול. ואז, ביום בהיר אחד, סטס הבין שהוא רוצה את שליטל תהיה קצת יותר מידידה שלו. "בוקר אחד קמתי, והבנתי שיש לי רק דבר אחד בראש – ליטל. אחרי שיחה עמוקה שהייתה לי, הבנתי כמה מיוחדת היא" הוא מספר, ומוסיף: "מאז לא הפסקתי לחשוב כמה מדהים יהיה אם ליטל תהיה חברה שלי. הרגשתי שהיא החלק שהיה חסר לי הרבה מאוד זמן".

   ליטל ממשיכה אותו: "באותו יום הוא בא אלי, וסיפר לי על הרגשות שלו. המצב היה מורכב, כי באותו זמן הייתה לו חברה. פחדתי ממה שיגידו, איך האקסית שלו תסתכל עליי ואיך החברים יתייחסו לכל העניין. למרות זאת, ידענו שהאהבה כמו שלנו אסור לפספס, והחלטנו להיות זוג".

   למרבה הפלא, כשסטס התוודה לא היה בו שום חשש, והוא ממליץ לכולם לא לפחד להרוס את הידידות עם אהבה, ולהתוודות: "לא פחדתי מדחייה. הגעתי בתחושה של 'מה שיהיה – יהיה'. אם נועדנו זה לזו, אז נהיה ביחד. אני חושב שכל אחד שמרגיש משהו כלפי הידידה שלו צריך לאזור אומץ ופשוט לדבר. אי אפשר לתאר כמה האהבה שווה את הסיכון".

   ידידות רק עוזרת לזוגיות

   אבל לא תמיד הכל כל כך קל. בניגוד לסטס וליטל, לידן והדר דידי (שניהם בני 17), שהיו ידידים לפני שהפכו לזוג, פחדו מהשינוי שיקרה עם המעבר לקשר רציני יותר.

   לידן: "חששתי מאוד להגיד להדר שאני אוהב אותה. לא ידעתי איך היא תגיב, כשפתאום ידיד הנפש שלה, האדם שהיא תמיד סיפרה לו על בנים, יגיד לה שהוא רוצה אותה בתור חברה". אז איך בכל זאת הוא התגבר על הפחד? לידן מספר, שברגע מסוים הוא פשוט הרגיש, שזהו הרגע המתאים לחשוף את הרגשות שלו – וקיווה לטוב.

   והלך לו מעולה. הדר מצידה, דווקא ציפתה שזה יקרה. היא חולקת: "ידעתי שבסוף נגיע לשלב הזה. התייחסנו אחד לשני כמו זוג לכל דבר, ואני בטוחה שאנשים מהצד קלטו שיש בינינו משהו".

   ומהן המסקנות? האם הייתה סיבה לפחד? האם יש סיבה לחשש, שהידידות הורסת את המיסתורין וההתרגשות של האהבה? הדר חושבת שלא, בשום פנים ואופן לא: "אני חושבת שעצם העובדה שאני ולידן היינו ידידים קודם, רק עוזרת לקשר שלנו. אנחנו מכירים אחד את השני ולכן יודעים לקראת מה אנחנו הולכים בזוגיות הזו. יש בינינו קשר חזק, בדיחות פרטיות וכימיה מדהימה".

   רואה בחור שלי? אין לך מה לדאוג. אם אתה מאוהב בידידה הכי טובה, אל תחשוש – סיכויים רבים שהיא רוצה אותך גם. הצעת חברות לילדונת מגן רבקה רק תעשה לך טוב. ואם תיפרדו? זה כבר עניין לפעם הבאה.