פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "בעד סקס במקומות לא קונבנציונליים?"

   מדוע אין לי חשק לקיים יחסי מין? ד"ר ליאורה אברמוב עונה על שאלות הגולשים

   ספק: ShutterStock

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "אני מפחדת מדייטים"

   בן 19 שואל:

   אני וחברה שלי רוצים לקיים יחסי מין אבל מאוד חוששים מהפעם הראשונה. כשניסינו לשכב בפעם הראשונה אז יצא לי מהר מאוד הזרע ולא יכולתי לעשות כלום אחרי זה. גם כשאיבר המין שלי חזר לעצמו, לא הצלחתי לקיים איתה יחסי מין כי האיבר שלה לא מאפשר לי לחדור. מה ניתן לעשות כדי להימנע מבעיות כאלו בפעם הראשונה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל, כדאי שחברתך תלך לרופא נשים כדי לברר שאין בעיה עם קרום הבתולים והוא מספיק גמיש. לפעמים, כששני בני הזוג חסרי נסיון מיני, צריך הרבה התנסויות כדי להצליח.
   אם אתה פולט מהר בפעם הראשונה, אפשר לחכות לזקפה הבאה ואז לנסות לאט ובעדינות עם הרבה חומר סכוך.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בן 20 שואל:

   יש לי חשק מיני נמוך מאז שאני זוכר את עצמי, ואני לא יודע איך לטפל בזה. מה ממליצה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   צריך לעשות ברור של הבעיה. דבר ראשון: לעשות בדיקות דם הורמונליות כדי לראות אם יש משהו פיזיולוגי רפואי ברקע. אני מאמינה שהכל ימצא תקין ואז צריך לפנות לטיפול מיני כדי לברר מצב נפשי, עכבות, חינוך, נסיונות עבר, תפקוד מיני ועוד.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בן 20 שואל:

   האם כדאי לקיים יחסי מין במקומות לא קונבנציונליים? למה אנשים מקיימים יחסי מין בציבור? מה זה נותן בדיוק? זה מוסיף ליצר החרמנות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   למה אתה קורא מקומות לא קונבנציונליים? שרותים בפאב? גינות?
   לפעמים יחסי מין לא מתבצעים בצורה מסודרת בבית כי אין פרטיות, לפעמים זה מין מזדמן שנעשה במקומות של הכרויות, ולפעמים אנשים קשה להם לדחות סיפוקים ומקיימים יחסי מין בכל מקום אפשרי. אני לא חושבת שזה מוסיף לחרמנות אלא שחרמנות היא הסיבה לזה. צריך לזכור שיחסי מין מזדמנים הם מקור להדבק במחלות מין אם לא מקפידים על קונדומים כאמצעי הגנה. לכן חשוב להיזהר.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   אנונימי שואל:

   אני צופה בסדרה "הסקס של מאסטרס" ויש שם בעיה לאישה שנקראת "ויגינזמוס" או משהו כזה. מה זה בדיוק? נאמר שזה נובע לרוב מבעיות נפשיות אבל לא רק. זה נכון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   וגיניזמוס זו תגובת חרדה וכווץ שרירי רצפת האגן בזמן נסיונות לקיים יחסי מין מלאים. לפני חדירה, האישה מתכווצת ו"נועלת" את פתח הנרתיק, שלא מרצונה ובלי שליטה. הטיפול בזה הוא טיפול התנהגותי- ללמד אותה לשלוט בתגובת החרדה ולאפשר חדירות. לפעמים יש סיבה אחרת היוצרת פחד כמו מקרה שבו נסיונות החדירה מאוד כואבים עקב בעיה אנטומית. למשל בעיה במבנה הקרום שמקשה על חדירה וכדומה.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il