פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   Zone מכינה אתכם לפרידה הצפויה מהחבר

   פרידה היא אחת החוויות הקשות שאדם עובר ולמרות זאת נראה שרבים מצליחים לצאת מזה בחיים. איך הם עושים את זה? קבלו את האמת הכואבת על פרידות

   החורף מגיע, ואיתו מגיע הרצון הגנרי למערכת יחסים פשוטה ועמוקה, כזאת שתכיל בתוכה כרבולים מתחת לפוך, שוקו חם עם מרשמלו ובעיקר סקס ללא צורך בגילוח רגליים (סליחה, גברברים, אבל זאת הסיבה היחידה שאנחנו מסכימות לצאת איתכם). אך לכל שבת יש מוצאי שבת, ולפני שאנחנו מוצאות את עצמנו בכפיות עם גבר ממוצע במיטה ממוצעת בדירה ממוצעת בעיר ממוצעת, כדאי שנתבונן על העתיד.

   אני לא רוצה לבאס אתכם, אבל העתיד הוא, ובכן, פרידה. לחלקכם זה ייקח שבועיים, לחלקכם חצי שנה, ולכמה מכם עשור, אבל הרגע המלנכולי בו אתם מבינים שזה לא הוא, זה אתם, תמיד מגיע בשלב מסוים, והוא תמיד כואב - בחלק מהמקרים יותר ובחלק פחות. הרגע הזה הוא בדרך כלל תהליך, במיוחד אם מדובר בקשרים ארוכים - זה לא שיום אחד בבוקר אתם קמים ויודעים שזהו, זה נגמר. לרוב מדובר בתהליך של כמה ימים לפחות - וכמה חודשים במצבים גרועים מעט יותר - בהם הכל משתנה; המשיכה יורדת, הסקס הופך פחות טוב, הזמן שמבלים יחדיו מרגיש יותר כמו מועקה מאשר כיף, ובאופן כללי, צומחת התחושה שהכל נגמר.

   פרידות (ShutterStock)
   השלבים הראשונים בגסיסת הקשר

   מפני שאנחנו בני אדם, ובתור בני אדם אנחנו לא אוהבים לפגוע באחרים, ובעיקר - אנחנו עצלנים, תחילה ננסה להכחיש את הרגשת סיום התקופה. נאמר לעצמנו, זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה, ובינתיים כל מה שאנחנו שומעים זה את הקולות באחורי הראש שאומרים ?די?. ננסה להחיות את הקשר באמצעות מתנות קטנות ומטופשות שנועדו אך ורק לגרום לנו להרגיש טוב על כך שאנחנו כבר לא שומעים את המנגינה, דייטים ספונטניים קטנים בבתי קפה היפסטריים שדורשים משכון כליה תמורת חצי קאפקייק מעוך, ריגושים מיידיים כמו סקס במקומות ציבוריים או נשיקות חפוזות וסמסים מהירים בבית הספר/צבא/עבודה; כל דבר שיגרום לנו להרגיש, ובכן, כל דבר שהוא, שיגרום לנו להאמין שאלה לא הרגשות שנעלמו, לא מערכת היחסים שכבר לא עובדת, אלא פשוט ?תקופה רעה?, והיא תעבור. וזהו, אכן, השלב הראשון בחמשת שלבי האבל של הפרידה.

   פרידות (ShutterStock)
   סקס במקומות ציבוריים יעזור?

   אחרי שכל הניסיונות המיותרים להחיות את מה שכבר מת כושלים, מתחיל להצטבר זעם. כעס רבתי על כל העולם ואישתו, על החברים שלא אמרו שום דבר כשהתחלת לצאת עם היצור הזה, על אמא שעדיין אוהבת את שק הגועל נפש הגולמי שאתם עדיין קוראים לו ?בן הזוג?, וכמובן על החבר עצמו, שהוא גוש נאלח של כלום ושום דבר לא יוצלח וחסר תקנה. האירועים הספונטניים החמודים שלכם הופכים למריבות תדירות וקולניות, לשנאה הדדית ולרצון - או הצורך - הכללי לשלוק את הראש אחד של השניה עם מלגזת בטון, שלב אשר מגיע לנקודת שיא וגועש עד שמגיעה לרתיחה - ואז נעצר.

   אחר כך, מגיע השלב בו אתם שניכם מבינים שזה לא יכול להמשיך כך. אתם מתחילים לריב, אבל ריבים פדנטיים וחסרי משמעות - אם תרצו, אתם מתחילים להתמקח. אתם נפגשים רק במקומות ציבוריים כדי שיהיה פחות נעים לצרוח אחד על השניה, אולי פותחים את מערכת היחסים כך שתוכלו לשכב עם אחרים, אולי מסכימים לא לדבר לתקופה מסוימת. אתם יושבים ומנהלים שיחות ארוכות אל תוך הלילה לגבי מה לא עובד, ומנסים למצוא פתרונות עקיפים במקום לגדוע את הבעיה עצמה, וכשאני אומרת ?הבעיה עצמה?, אני מתכוונת למערכת היחסים שלכם.

   פרידות (ShutterStock)
   "ריבים פדנטיים וחסרי משמעות"

   מאוחר יותר מגיעה התקופה בה שניכם יודעים שזה עומד להסתיים ומרגישים נורא לגבי זה. הסקס הופך להיות רגשני מחד וזועם מאידך, והמון זיעה ודמעות שוצפים בנחל האכזב שהוא המטאפורה הגרועה ביותר למערכת היחסים שלכם. התקשורת ביניכם הופכת למדכאת, ואתם מבינים שאין יותר מה לעשות, ושניכם חשים כאילו אין לשום דבר עתיד. ?מה אני אעשה בלעדיו,? אתם חושבים לעצמכם ומנגבים דמעה אחר דמעה, ?איך אמצא מישהי כמוה?,? אתם מרגישים שאין המשך או סיכוי בלי מערכת היחסים הזו, אבל מצד שני - שאין כל סיכוי שהיא תוכל להימשך עוד הרבה זמן.

   ואז מגיע השלב הקסום בו אתם מקבלים את הגורל האכזר, וחותכים. אתם יכולים לנשום שוב. האוויר לא שורף את הריאות, המחשבות שלכם לא מרגישות כלואות בתוך כלוב, ואתם יודעים שעשיתם את ההחלטה הנכונה. סביר להניח שכמה ימים אחר כך תתחרטו על כל דבר שאי פעם החלטתם, אבל אותו הרגע בוא אתם מבינים שזה נגמר לגמרי הוא רגע של נירוונה שמימית, של שלווה, של סיפוק אמיתי.

   פרידות (ShutterStock)
   זה נגמר

   ואחרי הפרידה, אתם קמים, מנגבים את שארית הלחלוחית מהעיניים ומוצאים ריבאונד טוב. מדי פעם בודקים את הפייסבוק של האקס, עושים לייק קטן באינסטגרם ומתרפקים על תמונות ישנות (לא כאלה תמונות, סוטים. טוב, אולי כן כאלה תמונות), אומרים שלום-שלום פעם בכמה זמן ומתעדכנים באופן שטחי, אבל יודעים שזה הכל לטובה. שזה נגמר, וזה הכל. לעולם לא תוכלו לחזור לשוקו החם ולכרבול מתחת לפוך עם האדם הזה, אבל יש עוד אנשים רבים בים שרוצים להכין לכם שוקו. נכון שהפרידות האלה עשויות להיות קשות, לפעמים כואבות, ולפעמים אפילו מעבר לזה; ונכון שלפעמים נדמה כאילו קל יותר להתנתק לגמרי מהרגשות שלכם ולוותר על כל זה, אבל זו לא סיבה טובה מספיק להפסיק. השוקו החם שלכם לא ישתה את עצמו.