פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני מתבייש לספר לאנשים שאני בתול"

   האם זה תקין לחשוב על אנשים אחרים בזמן קיום יחסי מין? ד"ר ליאורה אברמוב עונה על שאלות הגולשים

   ספק: ShutterStock

   למדור "שאלה פתוחה" האחרון: "טיפות אהבה יכולות להביא להריון?"

   מאת ד"ר ליאורה אברמוב

   בן 17 שואל:

   חברים שלי לוחצים עליי לקיים יחסי מין עם בחורה, גם אם תמורת תשלום. אני מאוד חושש לקיים ככה סתם יחסי מין עם מישהי שאני לא מכיר אבל מצד שני, אני לא יודע איך להתמודד עם הלחץ שמפעילים עליי. אם אשאר בתול, חברים שלי יצחקו עליי. אני מתבייש בכלל לספר שאני בתול. מה את ממליצה לי לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש הרבה סיבות לקיים יחסי מין אבל זה שחברים שלך לוחצים עליך היא ממש לא סיבה.
   קיום יחסי מין דורש בשלות גופנית ונפשית, וזו קורית אצל כל אחד בקצב אחר. יש נערים שכבר בגיל צעיר יותר מ-17, ירגישו שהם מוכנים לקיים יחסי מין ואחרים יגיעו לבשלות הזאת בגיל הרבה יותר מבוגר. אין פה חוקים ואינך צריך לקיים יחסי מין כי החברים שלך אומרים. צר לי אבל הם לא יכולים להחליט על החיים שלך.
   לקיים יחסי מין כשאתה עוד לא מוכן ועוד לשלם בשביל זה, נראה לי הכי נורא שבעולם. חכה בסבלנות וכשתהיה מוכן לזה או כשתכיר נערה שתמצא חן בעיניך ותרצה איתה לחוות את החוויה הזו – אז זה יהיה נכון ואמיתי וכמובן חוויה מדהימה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בן 19 שואל:

   מגיל קטן אני מגיע לאורגזמה רק כשאני שוכב במיטה על הבטן ומחכך את איבר המין במיטה, ללא שימוש בידיים. האם יהיה לי קושי לגמור כשמישהי תעשה לי ביד? כי לבד אני לא מצליח לגמור כשאני עושה ביד.

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש בעיה כשמתרגלים לאונן בדרך מאוד מסוימת או מורכבת, שכן קשה אחר כך לשנות את ההרגל ולהגיע לאורגזמה בדרכים אחרות, כמו אוננות ידנית או אפילו קיום יחסי מין. מציעה לך להתחיל לנסות לשנות את הרגלי האוננות שלך ולשלב מגע ידני עם החכוך שאתה רגיל אליו ולאט ובהדרגתיות לעבור לאוננות ידנית.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב?

   צריכים עצה בנושא מיניות?
   כתבו לנו, בציון הגיל שלכם בלבד, והסקסולוגית ד"ר אברמוב תענה גם לכם.

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   בת 19 שואלת:

   קיימתי יחסי מין בזמן מחזור. ביום הרביעי למחזור ליתר דיוק. הוא גמר בפנים. יש סיכוי שנכנסתי להריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בעקרון לא. אישה נכנסת להריון סביב היום שבו היה ביוץ. יום זה קורה שבועיים לפני המחזור הבא שיגיע. ולכן לא ניתן לצפות מראש מתי יהיה הביוץ שלך ,מאחר והגוף שלנו איננו מדע מדויק, הרי שהביוץ יכול להקדים ולהיות גם מיד אחרי מחזור בעוד שהזרע של הגבר יכול לחיות בגוף האישה עד 3 ימים לאחר השפיכה, מה שאומר שגם קיום יחסי מין בזמן מחזור זה לא הדבר הכי בטוח בעולם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בת 20 שואלת:

   כשאני שוכבת עם חבר שלי, אני נאלצת לדמיין סיטואציות מיניות נוספות כדי לגמור. הוא יפה בעיניי ואני כן נהנית לשכב איתו. אני מגיעה לאורגזמה אבל מצליחה באמת להגיע לשם רק כשאני מדמיינת בראש שאני שוכבת עם גברים אחרים. זה לא קרה לי בהתחלה של הקשר שלנו. מה יכול להוביל לשינוי הזה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   מסתבר שלעיתים אנחנו צריכים גירויים חדשים כדי להגיע לאורגזמה. בתחילת הקשר עם בן הזוג שלך, יחסי המין היו מגרים ומרגשים מספיק כדי שתגיעי לאורגזמה במהירות ובקלות, עם הזמן (ולא כתבת כמה זמן אתם ביחד) המין הפך להיות קצת יותר שגרתי ואת צריכה להעלות את סף הגירוי בדרכים שונות, כמו במקרה זה על ידי פנטזיות. שונות.
   מותר לפנטז בסקס גם על מצבים אחרים וכל עוד זה נשאר ברמת הפנטזיה זה מותר כטכניקה להעלות סף גירוי.
   ניתן לעורר עניין בסקס אם תוסיפו סרטים, קטעי ספרים ארוטיים או אפילו אם תפעילו את הדימיון ותתארו סיפורים ארוטיים אחד לשני במהלך הסקס. כל זוג מוצא לו את הדרך להעלות את סף הגירוי והעניין בסקס, אם זה על ידי תנוחות, שימוש באביזרי מין, סרטים או שינוי אווירה במיטה.