פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "הווטסאפ הרס לי את הקשר"

   הוא חושב שצריך להחרים את הווטסאפ והיא טוענת שבלעדיו היא לא הייתה שורדת את היום- הצד שלו, והצד שלה לה לה

   קרדיט : Margarethe Wichert, ShutterStock

   הצד שלו: "תעצרו את הטירוף הזה"

   אשתדל לא להיכנס לקלישאות הישנות של "בהודעות הנימה האמיתית לא נשמעת", אבל איזו סיבה טובה מזו יש להתנתק מווטסאפ? הווטסאפ הרס לי את הקשר עם האקסית וצפוי להרוס לי עוד לא מעט קשרים, עד שאמצא את זו שאין לה טלפון חכם. היא, באירוניה שכזו, תהיה החכמה מכולן.

   ירים יד זה שמעולם לא שלח הודעה בנימה מסוימת ואיכשהו הובן אחרת לגמרי. תורידו, אני גם ככה לא רואה. בקיצור, זה קרה לכולנו, אבל עם בנות המצב חמור, דרמות קווין שכמותכן. אם חס וחלילה לא אגיב בסמיילי או ב"חחחח" למשהו חמוד ששלחת, וואי וואי. עד הלילה תמשיכי לנזוף בי בהודעות של "אתה אף פעם לא מתייחס למה שאני כותבת", "אתה הורס את הקשר שלנו" ו"אתה תמיד לוקח אותי כמובן מאליו". הירגעי, בסה"כ הייתי בפגישה חשובה ואני תיכף אחזור אליך. רילקס.

   לפני הווטסאפ, עניין ההודעות היה נסלח. הוואטסאפ הפך את הSMSים לחדר צ'אט שמחייב תגובה מידית. לא מספיק שאני חייב לפתוח איתה עכשיו דיון בכתיבה, היא גם יכולה לראות אם ראיתי את ההודעות שלה ומתי. שחס וחלילה לא אסנן אותה, אחרת אבוי לי. הווטסאפ היא אפליקציה הרסנית. עדיף פשוט למחוק אותה ולחזור לשיחות בטלפון. מעייף אבל פרודוקטיבי.

   רון אנדל

   הצד שלה: "ממי שלח לי הודעה"

   ווטסאפ זה ה-מקום לניהול מערכת יחסים תקינה. ימינו עמוסים. אנחנו עובדים, לומדים, רצים ממקום למקום. מצד אחד, למי יש זמן לנהל שיחות ארוכות בטלפון? מצד שני, איך אפשר לשרוד יום שלם בלי לשמוע מהממי שלי? בשביל זה יש ווטסאפ. לא חייבים לנהל שם שיחות ארוכות על משמעות החיים. הודעה קטנה של סמיילי מנשק תעשה לי הרגשה טובה לאורך כל היום. הווטסאפ היא פינת האור הקטנה שלי, בה הבייב שלי תמיד נמצא למקרה שאני זקוקה למילה מנחמת ומרגיעה. אני תמיד מרגישה כזו חסרת אונים בפגישות בעבודה, שההודעות שלו מזכירות לי שאני חשובה למישהו בעולם הזה.

   החסרונות בווטסאפ ידועים ואני לא מתכוונת לטעון אחרת, אבל בווטסאפ יש יתרון גדול של איפוק. מאחורי המסך אני יכולה להתמרמר על ההתנהגות שלו ובהודעה לצאת הכי קולית שיש. זה מנע ממני לא מעט התפרצויות. בנוסף, ולדעתי גם החשוב מכל, הווטסאפ הוא ההיסטוריה שלנו. ה"היי" הראשון, הפעם הראשונה ששיתפנו תמונות, מילות האהבה הראשונות, חלון מוצף ברגשות שדרכו תמיד כיף להיזכר ברגעים הגדולים של הקשר שלנו.

   רחלי אברייג'