פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   10 סימנים להרס עצמי של הזוגיות שלכם

   "זה לא את, זה אני"- כן, זה אתם שהורסים לעצמכם את הקשר בלי לשים לב. בשביל זה אנחנו כאן, בשביל לפקוח את עיניכם

   ג'יי קיי רולינג אמרה בנוגע למערכות יחסים: "אדישות והזנחה גורמות, לעיתים קרובות, הרבה יותר נזק מאשר סלידה שמובעת באופן גלוי". רולינג היא אמנם לא גורו למערכות יחסים, אבל אין ספק שבמקרה הזה היא צודקת. בדרך כלל, מה שעלול להרוס את מערכת היחסים ביניכם הם הדברים הקטנים שאתם כלל לא שמים לב אליהם. אספנו עבורכם רשימה של עשרה מהדברים האלה. מודעות עצמית – Here We Come.

   1. אתם מזניחים את עצמכם

   שיניתם את הסטאטוס בפייסבוק ל-“In a Relationship” ובכך יצאתם סופית משוק הפנויים-פנויות. אוקי, זה סימן שמעכשיו אפשר לבטל את המנוי לחדר הכושר, לא להוריד שערות וללבוש טרנינג. אז זהו, שלא. גם אם יש לכם את הנתונים של בר רפאלי, אם לא תדאגו לעצמכם, במיוחד כשמדברים על היגיינה – די מהר תאלצו לשנות בחזרה את הסטאטוס בפייסבוק.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   מה ההגיון בלהוסיף קטשופ על הלחמניה?

   2. אתם הופכים את בני הזוג למרכז החיים שלכם

   אם לא עוברת שעה בלי שתצלצלו לחבר או לחברה שלכם, אם אתם יודעים בדיוק איפה ועם מי הם נמצאים, אם לפעמים אתם מרגישים קצת כמו המנהלים האישיים שלהם – הגיע הזמן להבין שאתם מגזימים. כשאתם מתמקדים בבני הזוג, הופכים אותם למרכז החיים שלכם ומתחילים להזניח את התחביבים והחברים שלכם, המסר שעובר הוא שהחיים שלכם פשוט לא מעניינים מספיק. ומי ירצה להיות עם מישהו משעמם?

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   מעניין מה היא עושה עכשיו?

   3. אתם לא מסתדרים עם החברים הטובים שלהם

   החברים הכי טובים של בני הזוג שלכם היו שם לפניכם, ואנחנו מצטערים להודיע לכם, אבל כנראה שהם יהיו שם גם אחריכם. הם אלה שבני הזוג שלכם סומכים עליהם ומקשיבים לעצתם, והם הולכים לומר את כל מה שהם חושבים עליכם. במילים אחרות, לא להסתדר איתם זה לא רעיון טוב.

   נשים צוחקות במסיבת תה (ShutterStock)
   מבחן החברות שלה

   4. אתם מעמידים פנים שאתם מקשיבים להם

   אם אתם מרגישים משועממים מהסיפורים של בני הזוג שלכם, ומצאתם את עצמכם אומרים במהלך השיחה בעיקר ביטויים כמו "א-הא", "בטח", "לגמרי" – כדאי שתדעו שזה בולט מהצד. כן, גם אם אתם חושבים שאתם ממש טובים בלשחק אותה פסיכולוגים. מה אתם יכולים לעשות? לנסות להתעניין. אם זה לא עובד, כנראה שאתם פשוט לא מתאימים.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   משתעממים אחד מהשני? סימן לא טוב

   5. אתם שמים את עצמכם בראש סדר העדיפויות שלכם

   הדרך הקלה להרוס מערכת יחסים היא פשוט להיות אנוכיים ואגוצנטריים. מערכת יחסים בין שני אנשים היא עניין של פשרה ושל שיתוף פעולה. אם אתם אוהבים לדבר על עצמכם אבל לא ממש מעניין אתכם לשמוע על היום של בני הזוג שלכם, או אם הרצונות והצרכים שלכם תמיד נראים לכם חשובים יותר – כדאי שתדעו שהדרך לסוף היחסים היא קצרה. הרי אף אחד לא רוצה להרגיש בעדיפות שנייה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   במקום לריב, נסו להתפשר

   6. אתם ביקורתיים מדי

   "את בטוחה שאת רוצה עוגה? יש בזה מלא קלוריות", "אתה לא מתקשר מספיק", "למה לא הגעת בזמן?" – נשמע מוכר? אם גם אצלכם אין יום ללא תלונות והתנצחות, ואם אתם בטוחים שהדרך שלכם תמיד נכונה – כנראה שאתם פשוט ביקורתיים מדי. טיפ: כשאתם מתווכחים, נסו להתחיל כל משפט ב"אני", במקום ב"אתה". כך, במקום להתעסק במגרעות של בן הזוג, אתם עוברים לדבר על הרגשות שלכם. תתפלאו, אבל זה באמת משנה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   נסו להתחיל כל משפט ב"אני"

   7. אתם מנסים לשנות את בני הזוג שלכם

   אתם אוהבים את בני הזוג שלכם, אבל לא את מה שהם לובשים, מה שהם בוחרים להזמין במסעדה או את החברים שלהם. אתם גם דואגים לציין את זה בפניהם, כי אתם בסך הכל דואגים לטובתם, לא? למען האמת, אתם לא יותר טובים מהחבר'ה הביקורתיים שמעליכם. לפני שהם בני הזוג שלכם, הם אנשים בפני עצמם עם בחירות ורצונות משלהם. זה לא אומר שאתם לא יכולים לנסות להשפיע עליהם לטובה, אבל כדאי שתהיו רגישים.

   אישה דוחה גבר (ShutterStock)
   אל תהי רעה

   8. אתם משתמשים בסמארטפון יותר מדי

   "מאמי, בואי נעשה סלפי שלנו מתנשקים", "חכה רגע, אני חייבת לענות להודעה הזו בוואטסאפ", "שנייה, אני רק מעלה תמונה לאינסטגרם". אם נרצה ואם לאו, הסמארטפון הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. ובכל זאת, יש כאלה שלקחו את זה צעד אחד רחוק מדי ולא מסוגלים להתנתק מהרשתות החברתיות אפילו לרגע. אם אתם לא רוצים לפגוע במערכת היחסים שלכם, אל תתנו לבני הזוג הרגשה שאתם מעדיפים מכשיר אלקטרוני על פניהם.

   תמונת סלפי הביג בן לונדון (ShutterStock)
   רק בנוף כזה מותר לכם לעשות סלפי

   9. אתם צוחקים עליהם בפומבי

   גם אם בני הזוג שלכם מחייכים כשאתם צוחקים עם החבר'ה על הפחדים שלהם, על דברים מוזרים שהם עושים וכדומה, ואפילו אם הם צוחקים – זה לא באמת מצחיק אותם. זה לא אומר שאין מקום להומור עצמי במערכת היחסים, אבל תשמרו את זה בינו לבינה, ולא ביניהם לבין החבר'ה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   לצחוק עליה בפומבי? אל!

   10. אתם מדברים יותר מדי על האקס

   בעיקרון, אין אף תסריט שבו להזכיר את האקס הוא רעיון טוב, מפני שבני הזוג שלכם בטוח חושבים על האקסים שלכם בין כה וכה – אין סיבה לזרות להם מלח על הפצעים. ככל שתדברו על האקסים שלכם יותר, כך בני הזוג ירגישו שאתם עורכים השוואה, ולא בטוח שהם מנצחים בה.

   אילוסטרציה (ShutterStock , ליבי)
   אין לך סיבה לקנא באקס שלי, חוץ מזה שהוא היה מושלם