פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עושים CTRL Z על מערכת יחסים שלמה

   כתבתנו הממוצעת תוהה האם לעשות CTRL Z על חצי שנה מחייה. מסקנתה לפניכם

   אישה כותבת מכתב (ShutterStock)
   יומני היקר, שלום

   אני רגילה להצטער על המון רגעים בחיי, בעיקר בגלל שאני נוהגת להביך את עצמי בכל סיטואציה חברתית. עם הזמן למדתי להעריך את חוסר הטאקט שלי וגיליתי שיש לא מעט אנשים שאוהבים אותי בזכותו. אני משווה את תכונת האופי הבעייתית הזו למערכת היחסים הראשונה שלי- היא לא הסתיימה טוב אבל למדתי להעריך אותה.

   זו הייתה מערכת יחסים שסופה היה ידוע מראש, אך הייתי עיוורת מדי כדי לראות. פעם ראשונה, אתם יודעים- כל הטעויות קורות. לא היינו זוג קלישאתי ובכל זאת כל הקלישאות היו שם- פרפרים בבטן שהתבררו כקלקול קיבה, נשיקת אהבה אמיתית שהיה בה שימוש מוגזם בלשון ואביר שברגע האמת לא ידע להילחם עליי. חוויתי איתו את כל הדברים הראשונים שלי, חצי שנה ריחפתי בשמיים ואז קרה הנורא מכל- הוא קם ועזב. לא מעט הסברים היו שם אבל אפילו אחד לא מוצדק. איך ממשיכים מכאן?

   אישה סובלת מכאב בטן (ShutterStock)
   לא מצליחה לעכל את הפרפרים

   לבי נשבר, גופי כאב, הדמעות לא עצרו. ברחתי מעצמי, מהמשפחה, מהבית ומכל מקום שהזכיר לי אותו. שינה מרובה עזרה לי לחשוב פחות, צרכתי כמויות היסטריות של "אוכל מנחם" ולא הפסקתי לדבר עליו. אכלתי לחברות שלי ת'ראש. זה עזר לי לדבר, כי זה הרגיש שזה לא הסוף- עדיין מדברים עליו אז הוא קיים. הוא יבין את הטעות ויחזור אליי. חייתי בסרט. עברתי חודש שלם של ייסורים ותהיות על שאולי הייתי יכולה לעשות דברים אחרת.

   ארבעה חודשים עברו מאז נפרדנו. הזמן עשה את שלו. אני במקום טוב יותר, מאושרת, בתחילת קשר עם אדם מקסים שמעריך אותי יותר ממנו. אני מרגישה שלמדתי המון. יודעת לא להיחשף יותר מדי, להישאר עם הרגליים על הקרקע, לא להישען על אהבה, ליהנות מהרגע ולא ליפול לקלישאות של "עד עצם היום הזה".

   עם כל הכאב שחוויתי, מסקנתי היא ברורה: לא הייתי עושה CTRL Z לקשר הכואב ההוא, כי בזכותו אני מי שאני היום. כבר לא מצטערת על כלום. אם כבר דיברתי על קלישאות אז קבלו אחת נכונה- בכל דבר רע יש גם טוב, ולי יצאו לא מעט דברים טובים מהקשר הזה: הבגרות, ההתפקחות, החוסן, ההבנה שיש עוד דגים בים ושהוא כנראה לא היה הדג שלי. אני חזקה יותר בזכותו. אז תודה שהיית ותודה שאתה כבר לא.