פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   איך עדיף לחתוך קשר?

   יצאתם לכמה דייטים והבנתם שזה לא זה. איך תודיעו לצד השני שלא תרצו לצאת איתו יותר בלי לצאת רע? בחרו צד

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלו: "זו לא את, זה אני"

   אני יודע שזו קלישאה, אבל זה עובד נכון אם יודעים לעשות את זה נכון. קודם כל, אל תגידו לעולם את המשפט "זו לא את, זה אני". המשפט הזה הפך לבדיחה ואתם לא רוצים להפוך את הרגע הזה להומוריסטי, מניסיון, לא כדאי לכם. פשוט נסו לגרום לצד השני להבין שהבעיה היא בך ולא בה, בלי לומר מילה.

   לפני שבועיים הכרתי בחורה חמודה, וכשאני אומר חמודה אתם כבר יכולים להבין שזה התיאור הכי אופטימי שיכולתי לתת לה. הייתה משיכה, היא הצחיקה אותי לעיתים, אבל כשזה לא זה- זה לא זה. נתתי לזה צ'אנס ויצאתי איתה למספר דייטים, ובכל פעם שעברה מישהי אחרת ברחוב, לא יכולתי שלא לקנא בגבר שלצידה. מה לא בסדר בי? אז זהו, שזה לא בסדר בה. אין בה מעבר. פלקט. היא, כמובן, לא מודעת לחוסר העניין שבה, ואני לא הולך להרוס לה את האשליה ולהגיד לה דבר כזה. זה גם לא אתי. לכן, נזכרתי בפער הגילאים ביננו ושיחקתי על זה. פער גילאים לא ניתן לשינוי, כך שגם סגרתי את הנושא הזה הרמטי.

   נכון, לא לגמרי הייתי אמיתי איתה, אבל אם תעמידו בפניי אופציה אחת שהיא תפגע, תבכה ותצרח עליי ואופציה אחרת שהיא תנסה להבין ולהמשיך הלאה- עדיף לי ולה לבחור באופציה השנייה.

   רועי כהן

   הצד שלה "זה רק אתה! תניח לי"

   בנים, תבינו, אנחנו לא טיפשות. אנחנו יודעות שהסיבה שאתם אומרים ש"זו לא את, זה אני", היא בגלל שלא בא לכם עלינו יותר. בחרתם להתחמק כמו עכברים קטנים, אז לפחות עם האמת תצאו גברים. גם אם נדמה לכם שאתם משקרים כדי לא לפגוע בנו, אתם טועים- כי אתם דווקא צודקים: הבעיה היא בכם, לא בנו. אתם לא מסוגלים להסתפק במה שיש לכם, לתת צ'אנס ולעצור לרגע את היצר הגברי המטופש שלכם לכבוש כל דבר שזז.

   בואו נניח לרגע אחד שהבעיה היא בנו, וזה רק כי אני באה לקראתכם. במקרה כזה עדיף שתגידו את האמת. אתם צריכים להבין שאם הבעיה היא בכם, אנחנו עלולות להיות קצת אובססיביות לגבי זה ולחכות עד שתבינו שטעיתם ותשתנו בשבילנו, ואתם יודעים שזה לא הולך לקרות. אתם צריכים לספק הסברים, אחרת לא נוכל באמת להתקדם כאילו שום דבר לא קרה. זה תמיד כואב לשמוע "לא" מבנאדם שאנחנו אוהבים, כך שלהקל עלינו לא ממש תצליחו. אם אתם כבר רוצים לצאת בסדר, רסנו את עצמכם כשאתם אומרים את זה. יש גם דרכים נעימות ומנומסות יותר להגיד שהיא משעממת, רדודה וחופרת. תגידו "יש לנו תחומי עניין שונים, ואני לא לגמרי מצליח להתחבר לאלו שלך, וחוץ מזה, יש לך ריח רע מהפה".

   נעמה רון