פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "חברה שלי לא חרמנית. מה לעשות?"

   וגם מה עדיף: לגמור אחרי שעתיים או אחרי דקה? ד"ר אברמוב עונה על שאלותיכם

   למדור הקודם: שאלה פתוחה: " סנטימטר בזקפה - זה גדול או קטן"

   בן 19 וחצי:

   יש לי חברה בת 17 והיא אומרת שהיא אף פעם לא מרגישה חרמנית. רק כשאני מביא לה ביד היא מרגישה שזה מחרמן אותה. אנחנו שנה ו- 3 חודשים ביחד ועוד לא שכבנו. הגענו לכל הסיטואציות האפשריות במיטה חוץ מלעשות סקס.
   זה טבעי שהיא לא תרגיש אף פעם חרמנית מלבד כשאני נוגע לה שם?

   ד"ר אברמוב עונה:

   חברתך צעירה ולפי כל ההגדרות היא עדיין בגיל ההתבגרות. צריך גם לזכור שנשים מתבגרות מינית יותר מאוחר מאשר גברים ולפעמים מגיעות לבשלות רק בגיל מאוחר יותר. אפילו מדברים על כך שאם שיא כושרו המיני של גבר הוא בגיל 18, הרי ששיא כושרה המיני של האישה יכול להיות רק בגיל 35.

   הקטע של צרכים מיניים אצל נשים שונה מאוד מאשר אצל הגברים. אצל גברים הרבה פעמים העניין של חרמנות או רצון לסקס הוא צורך פיזיולוגי, בעוד שאצל נשים זהו תהליך שקשור לרצון לקרבה אינטימית, רגשות לבן הזוג, התגברות על עכבות ומסרים מהבית, בטחון בזוגיות ובמיניותן ועוד.

   החשוב הוא שהיא כן מתעוררת בזמן מגע מיני ונהנית, אם אני מבינה נכון, ואני מאמינה שככל שהיא תרגיש חופשיה יותר ובשלה יותר מינית הרי שגם הצורך שלה יגדל. סך הכל שניכם בשלב שאתם חוקרים ולומדים את המיניות שלכם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   רק עניין של זמן

   אנונימי שואל:

   התחלתי לקיים יחסי מין בגיל 15. בפעם הראשונה לא גמרתי במשך שעתיים. בסוף התייאשתי והבאתי ביד כדי להגיע לגמירה. לאחר מכן בגיל 17 התחילו לי חיי מין סבירים שזה משהו כמו פעם בשלושה חודשים וגם אז אף פעם לא הייתי גומר. זה הגיע למצבים של שלוש שעות! לא גמרתי משום סוג של יחסי-מין.

   לאחרונה שכבתי עם חברה שלי (כשאני אומר לאחרונה אני מתכוון לגיל 19) וכלום. שעתיים פלוס וכלום. לאחר מכן נפרדנו לתקופה. בזמן הזה שכבתי עם מישהי אחרת, ופתאום גמרתי אחרי 5 דקות (פעם ראשונה שאי פעם גמרתי מסקס). הייתי מאושר כל כך שגמרתי פעם ראשונה מסקס בלי להביא ביד, לאחר ששכבתי מעל 30 פעם (בלי להגזים).

   לאחרונה חזרתי לחברה שלי, ובגלל שהתגייסתי לא מזמן אז אני לא מביא ביד באופן קבוע, אבל גם כשאני מביא ביד ואז שוכב עם חברה שלי, פתאום אני גומר אחרי 3 דקות, פתאום דקה, חצי דקה. זה מעצבן אותי ובטוח שגם אותה. במהלך הסקס אני מדמיין דברים נוראיים בראש כדי לא לגמור. אני חייב פתרון. אני מרגיש שלקחו לי את הגבריות.

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל, אתה צריך לשמוח שאתה יכול לגמור סוף כל סוף בזמן יחסי מין, כי זה מתסכל מאוד לקיים יחסי מין שעות ולא לגמור.

   שברת כנראה את המחסום שהיה לך. יש טכניקות של שליטה על מנגנון השפיכה באינטרנט ואתה יכול לנסות לתרגל אותן לבד, רק צריך לזכור שהממוצע של רוב הגברים בעולם מבחינת זמן בתוך הנרתיק זה שתיים וחצי דקות בלבד. כך שאל תנסה לשאוף לשעות של מגע מיני ללא שפיכה. זה לא נורמה אלא בעיה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   זה שוב קרה

   בת 19 שואלת:

   עשיתי הפלה לפני חודש וכמובן שהיה לי דימום ארוך. הרבה זמן אחרי שזה הפסיק, קיבלתי מחזור שהמשיך במשך יותר משבוע ועדיין לא הסתיים. יש סיבה לדאוג?

   עוד שאלה: אם נכנסים להריון במהלך מחזור, הדימום נפסק או ממשיך? ואם ממשיך עד כמה ימים הוא ימשיך?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כדאי לפנות לרופא נשים כדי לברר מדוע הדימום כיום ממושך יותר. בדרך כלל אחרי הפלה, יש גם המלצה לעשות בדיקת אולטרא סאונד חוזרת כדי לראות שכל ההריון נעלם מהרחם.
   לשאלתך השנייה, נכנסים להריון רק אם היה ביוץ ולא בטוח שהיה לך ביוץ בתוך כל הדימומים האלו.

   בחורה מחזיקה בדיקת הריון (ShutterStock)
   מה קורה כשנכנסים להריון במהלך מחזור?

   אנונימי שואל:

   שלום.
   יש לי בעיה די מביכה. יש לי מסביב לכיפה בפין כמו פצעים עגולים כאלה וגם מסביב לפיטמה. זה כבר המון זמן ככה(שנתיים בערך). מה אני צריך לעשות בשביל להעלים אותם?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קשה לי לתת לך תשובה מבלי לבדוק אותך. מציעה לך לפנות לרופא עור ומין בקופת חולים כדי להגיע לאבחנה וטיפול.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם לכאן, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - רק בוואלה! ZONE