פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני מפנטז שמשפילים אותי. מה זה אומר עלי?"

   אני מפנטז שעושים ממני עבד, אני חוששת שאני בהריון למרות שלא ירד לי דם בסקס, זה בסדר לצפות בפורנו גייז? איך למתוח את הגמירה? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה

   למדור האחרון של "שאלה פתוחה": למה החבר שלי מנסה לגעת לי בחזה?

   סאדו מאזו (ShutterStock)
   להכין לך קפה? להבריק לך את האזיקים?

   בן 15 שואל:

   אני מפנטז ששולטים בי ומשפילים אותי מינית, פיזית ומילולית, וממש עושים ממני עבד. מה זה אומר עלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא כל פנטזיה אומרת משהו על האדם המפנטז. כל עוד המחשבות נשארות בגדר של פנטזיה ולא ממומשות, הרי שלא בהכרח יש פה בעיה רגשית. חסרים נתונים עליך ועל הפנטזיות – לדוגמה ,האם הפנטזיות מלוות רק במחשבות מיניות? האם זו הדרך שלך להגיע לפורקן? האם אלו הפנטזיות היחידות שלך? מה התדירות שלהן? האם אתה צופה בסרטי פורנו שעניינם בסאדו מאזו? אני מציעה לך להתייעץ עם פסיכולוג כדי להבין את המצב לאשורו.

   בת 16 שואלת:

   זוג צעיר מתנשק במיטה (ShutterStock)
   רוצה לשחק ב"כן, לא, אדום, לבן"?

   אני וחבר שלי כבר כמה חודשים יחד. הגענו למצב של חיכוך בין האיברים שלנו בעירום. היתה התחלה של חדירה אך עצרתי אותו כשניסה להכניס את הפין, הוא ניסה שוב, הוציא וגמר בחוץ. לא ירד לי דם, אך אנחנו בחששות שאולי אני בהריון. אם תוכלי להסיר דאגה מלבי, ולהסביר אם ואיך יכול להיות שלא נקרע לי קרום הבתולים, ואם יש סיכוי להריון.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אי אפשר לדעת אם את בתולה או לא ללא בדיקת רופא. כשליש מהנשים לא מדממות בחדירה ראשונית. לגבי הריון, אם חברך לא גמר בפתח הנרתיק הסבירות להריון נמוכה ביותר. בכל מקרה, כדאי לפנות לרופא נשים בהקדם להתאמת אמצעי מניעה.

   בן 17 שואל:

   סקס (ShutterStock)
   מת על קלטת הכושר החדשה שלי

   לפעמים אני צופה בפורנו גייז. זה תקין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   האם אתה צופה בפורנו גייז כי זה מגרה אותך מינית או כי אתה סקרן? למה אתה מתכוון בתקין או לא תקין? יש סקרנות טבעית ויש גירוי מיני כתוצאה מסרטים כאלו. שני המצבים יכולים להיות תקינים. אם אתה מתכוון לשאול אם עצם הצפייה בפורנו גייז מעידה על העדפה מינית, התשובה היא שלא בהכרח.

   בן 17 שואל:

   יח"צ (ShutterStock)
   אוף, לברוס וויליס זה לא היה קורה

   אני גומר ממש מהר, גם בזמן אוננות וגם בסקס. השאלה היא איך למשוך את הזמן כמה שיותר.

   ד"ר אברמוב עונה:

   ניתן למצוא באינטרנט טכניקות לימוד לשליטה על מנגנון השפיכה, כשהרעיון הוא לזהות את נקודת האל חזור של מנגנון השפיכה ולעצור ממש לפני שהשפיכה "בורחת", מה שנקרא טכניקת "start and stop".

   שימוש במשחת אזראקאין יכול לעכב שפיכה אם מורחים אותה חצי שעה לפני החדירה על ראש הפין, שימוש בקונדומים יכול לעכב את האורגזמה אצל חלק מהאנשים. כמו כן, הפעם השנייה ברצף של כמה אורגזמות ממושכת יותר מהפעם הראשונה, ואפשרות אחרת היא למצוא תנוחות שבהן השפיכה מגיעה יותר לאט אצלך.