פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: למה החבר שלי מנסה לגעת לי בחזה?

   החבר שלי מנסה לגעת לי בחזה ובישבן, יש לי פטמות נפוחות מאוד ואני מתבייש, איך אדע אם אני בתולה או לא? הסקסולוגית ד"ר ליאורה אברמוב עונה על שאלותיכם

   למדור האחרון של "שאלה פתוחה": "14 סנטימטר בזקפה - זה גדול או קטן"?

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   משהו מוזר קרה לחבר שלי, הוא מנסה לגעת לי בחזה!

   בת 15 וחצי שואלת:

   חבר שלי זה שנה וחודש הוא בן 16 וחצי. עד עכשיו התחבקנו, התנשקנו, והיו נגיעות ממש קטנות בישבן, ונראה היה שהוא לא רוצה כלום. בשבוע האחרון הוא נישק אותי ולאט לאט נגע לי בחזה מתחת לחולצה, וניסה להסתכל. כששאלתי למה פתאום הוא נוגע שם, הוא אמר שהוא מתבגר ואין לו תשובה. חשוב לי להבין מאין זה בא, ואם לתת לו לגעת במקומות האלה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   הצרכים של החבר שלך גדלים ככל שהוא מתבגר, ונראה שחיבוק ונשיקה כבר לא מספקים אותו. הוא צריך יותר מגע גופני, והוא סקרן לגבי הגוף שלך מעבר לחיבוק ,אתם למעלה משנה יחד, והוא כנראה מרגיש שהקשר שלכם מספיק רציני כדי לגעת בך ולחקור גם את האזורים האינטימיים שלך.
   את צריכה לחשוב עם עצמך אם את בשלה למגע כזה או לא. יש עניין של בשלות רגשית ושל בשלות גופנית, ואף אחד לא יכול להחליט עבורך מהו הזמן הנכון לעבור לשלב מתקדם יותר. במגע גופני אין חוקים.

   בן 15 וחצי שואל:

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אין פה אף אחד, אתן יכולות להיכנס

   מגיל 13 יש לי פטמות נפוחות מאוד (כמעט בגודל של תמר). כשאני צובט אותן, הן מתכווצות לגודל נורמלי לכמה דקות. זה גורם לי אי נעימות מאוד גדולה, כי הן ממש בולטות. מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הנפיחות של הפטמות קורית עקב שינויים הורמונליים, וסביר להניח שעם הזמן המצב יסתדר, ככל שרמות הטסטוסטרון בגוף שלך יעלו. נדיר שיש גברים שיש להם פטמות בולטות בצורה טורדנית, וגם אז יש, לכך טיפול. אם אתה מוטרד מאוד מכך, התייעץ עם הרופא המטפל שלך בקופת חולים.

   בת 17:

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   כמו בתולה, אבל לא באמת

   אני מקיימת יחסי מין עם חבר שלי, אבל לא ירד לי דם מעולם. איך אפשר לדעת אם אני בתולה או לא?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רק בדיקת רופא נשים תוכל לתת את התשובה לכך. בעקרון, כשליש מהנשים שמקיימות יחסי מין מלאים לא מדממות בפעם הראשונה.

   בת 16:

   בחורות רוקדות זומבה (ShutterStock)
   כיף בזומבה! נוט

   כבר חודשיים אני מתאמנת באירובי, עיצוב הגוף וזומבה בכל יום במשך שעה. לפני כן שיחקתי טניס פעמיים בשבוע, בכל פעם שעה. האימונים האלה אינטנסיביים יותר מטניס. בסוף החודש בו התחלתי להתאמן המחזור שלי לא התחיל בזמן אלא לאחר שישה ימים. האם פעילות במאמץ גבוה יכול לגרום להופעה לא סדירה של המחזור? האם נורמלי להתאמן כל יום?

   ד"ר אברמוב עונה:

   הכל תלוי במסת השריר ובמסת השומן בגופך. אם הורדת את מסת השומן בגופך מתחת לנורמה המותרת, בהחלט יכולים להיות שינויים במחזור, חוסר ביוץ ואפילו היעלמות המחזורים לחלוטין. כדאי להתייעץ לפני שמגזימים עם פעילות גופנית. בהחלט
   יכול להיות שהאיחור בחודש בו התחלת להתאמן היה מקרי, אבל אם תראי שהשיבושים במחזור ממשיכים, זה מעיד על כך שהמאמץ הגופני שלך רב מדי.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il