פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "14 סנטימטר בזקפה - זה גדול או קטן"?

   וגם: מה עושים כשהאיבר עומד, וקצהו נוטה מטה? האם לספר לאח הגדול שאני מאונן ואני יודע שגם הוא? איך ללמד את החבר שלי לגרום לי לגמור?

   סרט מדידה צהוב (ShutterStock)
   אני מתבייש לשכב עם החברה בגלל הגודל

   בן 16 וחצי שואל:

   האורך של איבר המין שלי הוא 14 סנטימטר בזקפה. האם זה תקין? האם יש דרכים להגדיל את אורכו ללא ניתוחים? האורך מפריע לי לקיים יחסי מין עם החברה שלי, כי בכל פעם שאנחנו מגיעים לזה, אני עוצר ולא רוצה להמשיך בגלל הבושה.

   ד"ר ליאורה אברמוב עונה:

   חבל שאתה מכניס את עצמך לתסביכים מיותרים. 14 סנטימטר בזמן זקפה זה אורך של איבר ממוצע ותקין לכל דבר. אם אתה משווה את עצמך למה שרואים בסרטי פורנו, עליך לדעת שהם בהחלט לא משקפים את המציאות. גודל של איבר קטן מוגדר כפחות משמונה סנטימטרים בזמן זקפה.

   בן 16 שואל:

   xxx (ShutterStock , alpturk33)
   למה קצה איבר המין שלי נוטה מטה?

   כשהאיבר שלי עומד, קצהו נוטה מטה (גם כשהוא מאוד מגורה, כלומר, הבעיה איננה שאני לא מגורה מספיק), ואילו בסרטי פורנו שראיתי, האיבר ישר או אפילו נוטה כלפי מעלה, אני צריך להיות מודאג?

   ד"ר ליאורה אברמוב עונה:

   אני לא חושבת שיש לך סיבה להיות מודאג. עם זאת, בלי בדיקה והסתכלות על האיבר בזמן זקפה קשה לי לענות לך. אם אתה מוטרד, כדאי לפנות לבדיקת רופא אורולוג.

   בן 13 שואל:

   זיקפה - אילוסטרציה (ShutterStock)
   שומר אחי אנוכי?

   אחי בן 14, ואני יודע שהוא מאונן. גם אני מאונן, אבל מתבייש לומר לו את זה. יש לי סיבה לחשוש מהתגובה שלו?

   ד"ר ליאורה אברמוב עונה:

   לדעתי אתה לא צריך לחשוש מהתגובה שלו, אבל אתה זה שמכיר את התגובות שלו. זו לא בושה לאונן, זו תופעה נורמטיבית לחלוטין. ועדיין, הרבה אנשים רואים את האוננות כדבר מאוד אינטימי ופרטי, ולא כולם רוצים לשתף את הידיעה בזה עם אחרים.

   בת 15 שואלת:

   זוג צעיר מתנשק (ShutterStock)
   "לא הצלחנו להביא אותי למצב של גמירה"

   אני והחבר שלי עושים הכל חוץ מסקס. החבר שלי כל הזמן מנסה לענג אותי על ידי הכנסת אצבעות או יורד לי, אבל אף פעם לא הצלחנו להביא אותי למצב של גמירה. שמתי לב שאני נהנית הרבה יותר מהחדרת האצבעות. מה עושים? איך לגמור?

   ד"ר ליאורה אברמוב עונה:

   קודם כל, כדי לגמור צריך להגיע לבשלות מינית, ואת עדיין מאוד צעירה ובתחילת הדרך. למעשה, אתם כן עושים סקס לכל דבר, רק בלי חדירה של הפין. הדרך ללמוד לגמור היא באוננות. נסי לאונן ולראות מה הכי מענג אותך, איך ובאיזו טכניקה להביא את עצמך לידי גמירה, ואז למדי את בן זוגך את מה שלמדת על עצמך.