פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: "אני גומר תוך דקה, וחברתי מתבאסת"

   וגם: האם נערים שמנים הם בעלי איבר מין קטן יותר? מה עושים אם כואב באיבר המין בזמן זקפה?

   למדור הקודם: שאלה פתוחה: "לא מרגישה כלום בסקס"

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   השעון מתקתק, והחגיגה נגמרת

   אנונימי שואל:

   אני וחברה שלי כבר ארבעה חודשים בערך מקיימים יחסי מין כמעט כל יום. אני גומר תוך דקה וחצי בערך, ואם אני עושה הפסקות, אז תוך שלוש-ארבע דקות. חברה שלי לא מצליחה לגמור כל כך מהר, וזה מבאס אותי ואותה. האם יש דרך לגמור יותר לאט? והאם לדעתך אי פעם נוכל לגמור ביחד?

   ד"ר אברמוב עונה:

   גמירה ביחד זה מיתוס ושאיפה שאיננה ריאלית אצל מרבית הזוגות. ממוצע הזמן התוך-נרתיקי עד השפיכה אצל רוב הגברים זה שתיים-שלוש דקות בלבד. חברתך, כמו רב הנשים, מתקשה יותר לגמור בחדירה, ולוקח לה יותר זמן. גירוי חיצוני על הדגדגן יכול לזרז את האורגזמה שלה. ולסיום, למה זה חשוב אם גומרים ביחד או לחוד? העיקר שנהנים.

   אנונימית שואלת:

   קונדום (ShutterStock)
   בלי אמצעי מניעה? מה פתאום, אין מה לדאוג

   לפני שלושה שבועות שכבתי עם חבר שלי בלי קונדום והוא גמר בחוץ. הבנתי שיש דבר כזה פרי-קאם, כשיוצאות טיפות זרע לפני הגמירה והשפיכה. שאלתי אותו על זה, והוא אמר שגם באוננות אין לו את זה ואין ממה לדאוג. השבוע קיימתי איתו יחסי מין, והוא אמר שיש סיכוי שגמר מעט בפנים, ולקחתי פוסטינור. האם יש סיכוי שאני בהריון מאחת מהפעמים? האם אפשרי ללכת לגינקולוג ולקבל מרשם לגלולות למניעת הריון ללא ידיעת הורים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בהחלט רצוי להשתמש באמצעי מניעה מסודרים. את יכולה לפנות לרופא נשים במסגרת קופת חולים ללא ידיעת הורייך, או לפנות למרכזי "דלת פתוחה", המיועדים להדרכה מינית של בני נוער ומתן אמצעי מניעה ללא ידיעת ההורים.

   בן 17:

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   אין כמו דיאטה להגדלת איבר המין ללא ניתוח

   אני בעל משקל רב, ואיבר מיני לא מספיק גדול. יש לזה קשר למשקל שלי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כשיש עודף משקל וכרס גדולה, פעמים רבות איבר המין נראה קטן כי הוא קבור תחת השומנים, כשלמעשה הגודל שלו תקין לחלוטין. המדידה של גודל איבר המין נעשית רק בזמן זקפה. אורכו של איבר קטן משמעותית הוא פחות משמונה ס"מ בזמן זקפה.

   בן 13 וחצי:

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   סיפור כואב

   כשיש לי זקפה, ממש כואב לי בפין. ראיתי שכתבת בנושא הזה: "פנה לבדיקת רופא אורולוג לבירור מדוע יש כאבים. לא אמורים להיות כאבים בזמן זקפה". כואב לי ממש, אך אני לא רוצה לספר לאמא (אין לי אבא). אני לא יודע ואיפה יש אורולוג ואם זה עולה כסף. מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לפעמים כשיש זקפה בלי שפיכה, יש כאבים בפין בגלל הגודש והנפיחות בכלי הדם. ללא שפיכה לוקח זמן עד שהנפיחות והגודש משתחררים. נסה לאונן ולהגיע לשפיכה. זה יכול להקל על הכאבים. כדאי להתייעץ גם עם רופא המשפחה המטפל בך בקופת החולים.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   zonesupport@walla.net.il" target="_blank" class="common-link" data-track-click >שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?
   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE