פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שלוש, שתיים, אחת, ו...

   להתנשק בחצות בערב השנה האזרחית - כן או לא? טל שונא את המנהג, אנה קופצת על ההזדמנות, ואתם - מצביעים

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלו: אל תגידו לי מתי להתנשק

   ממש כפי שבוולנטיינ'ס דיי נכפה עלינו לאהוב, בסילבסטר - מלבד להתרגל לכתוב "2014" כשאנחנו מציינים את התאריך - מצופה מאיתנו גם להתנשק בחצות. לא משנה עם מי, פחות משנה עם מה, העיקר שבאותה ספירה לאחור, בלילה שבין היום האחרון של השנה הישנה ליום הראשון של השנה החדשה, השפתיים שלנו יפגשו שפתיים אחרות.

   אז נכון, נשיקה זה כיף ולהתנשק זה כיף ואיזה כיף כשמתנשקים, אבל אני לא אוהב שאומרים לי מה לעשות, ובטח לא אוהב שמצפים ממני לעשות משהו רק לשם העשייה שלו. אני לא צריך תאריך או שעה מסויימים כדי לנשק את החברה שלי, כי אין לי חברה. וזו בדיוק הנקודה שלי: תניחו לבלתי מנושקים.

   אולי זה תירוץ של בודדים עלובים להשיג נשיקות כבדרך אגב ובדרכי עורמה, או סיבה למסיבה לאנשים שבימים רגילים אפילו חוגלה עם הרפס לא הייתה לוחצת להם את היד, ובסילבסטר הם יכולים למצוא מישהי לנשק רק מתוקף הנסיבות. אני מעדיף את הלבד האמיתי שלי, בלי נשיקה מזוייפת ובלי למלא מוסכמות חברתיות מטופשות שלא עומד מאחוריהן כלום. רוצים לחגוג את השנה החדשה? תאכלו תפוח בדבש. אתם לא יודעים שדצמבר היה אנטישמי?!

   (טל שפר)

   הצד שלה: אבל זה חלק מהקטע

   השנה האזרחית החדשה אצלנו בארץ היא בסך הכול סיבה למסיבה. אבל משום מה, המסיבות של ה-31 לדצמבר נחשבות לחשובות ביותר. כל כך חשובות שאפילו הקדמנו ביום את פרסום הטור הזה. מה בהחלפת ספרה גורם לנו לרצות לבלות עד אובדן חושים? רבים וטובים ממני ניסו להבין וכשלו. אבל חוץ מהבילויים והאלכוהול - נשיקה בחצות גם היא חלק מהמסורת.

   נתחיל בזה שאין חוק להתנשק, אז אם לא בא לך או מרגיש לך מביך - אתה לא חייב, ואף אחד לא יחשוב שאתה לוזר אם סתם תנופף בידיים ותצעק ?וווויייי יאללה 2014?. דבר שני, להתנשק זה כיף. למה לא להתחיל את השנה בכיף? דבר שלישי, אם יש פרטנר - מה אכפת לך עוד נשיקה? ואם אין, ויש מישהו חביב בסביבה, אין שום בעיה לחלוק רגע קליל כדי להרגיש חלק ולהרגיש ביחד.

   יבואו אנשים כמו טל שפר פה לצדי ויגידו שזה מיינסטרים וחסר היגיון. כשחוגגים, לא מחפשים היגיון. העיקר הוא ליהנות, אז אם אתם נהנים מלהתנשק עם מישהו מוכר יותר או פחות - לכו על זה. אם אתם נהנים מלשבת זועפים, להסתכל על הזוגות הנוצרים לאט לאט במועדון ולחלוק נשיקה רטובה עם הערכים שלכם בחצות - גם בסדר. שנה טובה!

   (אנה קליימן)

   בטור שעבר הם התווכחו אם קבוצות בוואטספ זה כיף או לא. אתם הצבעתם - לא!