פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הרשת נגד רע מוכיח

   פוסט שכתב המוזיקאי רע מוכיח על פרשת אייל גולן חולל סערה ברשת, על רקע טענה גזענית שהשתמעה מתוכו. מוכיח: "התגובות של הקוראים גררו את הדיון למקום עדתי"

   פרשת אייל גולן ממשיכה להצית דיונים ועימותים ברחבי הרשת. הפעם מקור האש הוא בפוסט שהעלה המוזיקאי רע מוכיח לעמוד הפייסבוק שלו, ובו הוא כותב:

   "כיוון שאיל גולן ואביו המסריח מייצגים בעיני את התדרדרות החברה הישראלית ב20 השנה האחרונות ולקיחת מפתחות חיינו בידי הפלח המכונה ערסים, אני מפלל למשפט ציבורי אשר בסופו יוקאו השרצים ותעמד מראה מול העם הזה במלוא כיעורו. כלא גם ישמח אותי. וזו לא שמחה לאיד. הערסים גנבו לי את המדינה" (שגיאות הכתיב במקור).

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   לאחר שכמה מגיבים העירו לו על כך שהפוסט רומז על גזענות מצדו, מאחר והוא לא היה מכנה יוצרים אשכנזים כמו דן בן-אמוץ ששכבו עם קטינות בשם "ערסים", כתב מוכיח את התגובה הבאה:

   "...איפה הסגנון שלו ואיפה הסגנון של הערסים הנבערים האלה שהתנהגות נובורישית היא הסגנון העיקרי. בן אמוץ לפחות לימד את אותן נערות תרבות, שירה, אוכל והיה מעין מנהיג רוחני עבורן הלא תיקים של גוצ?י".

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   הפוסט של מוכיח, בצירוף התגובה שהוסיף לאחר מכן, עוררו סערה, ומגיבים רבים טענו שהדברים שכתב מביעים גם גזענות כלפי מזרחים וגם סלחנות כלפי מעשיו של בן אמוץ, כאילו ללמד נערות שירה מרכך את חומרת מעשיו. הפעילה החברתית אורטל בן דיין שיתפה את הפוסט והשוותה אותו למאמר דעה שכתבה פניה עוז-זלצברגר ב"הארץ" לפני מספר שנים, שבו יש לדעתה קישור דומה בין תרבות אליטיסטית ללגיטימציה מוסרית:

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)

   מגיבים רבים הצטרפו לדיון סביב הלגיטימציה שנתן מוכיח כביכול לעבריינים כל עוד הם משתייכים לתרבות גבוהה. הגולשת Maya koy הגיבה: "יש מצב להתארגן יחד ולהביא לו כאפה קולקטיבית בשם כל אותן נערות ש'חונכו' על ידי האנסים, הנצלנים והחארות שהתעללו בהם? ואולי בעצם זה הזמן להגיד תודה? אני אתחיל: תודה לך, איש מצומת ספרים, שלקחת נערה בת 15 וקצת, 'לימדת' אותה על יין טוב (עם אחוזי אלכוהול גבוהים במיוחד), קשקשת לה במוח על ניטשה והתעלמת לחלוטין מזה שהיא אמרה לך לא ומהנסיון שלה להרדם לך על הספה. כל חיי אנצור איתי את הגיגיך החשובים על פילוסופיה ועפיצות. ואת האונס".

   בשלב מסוים הצטרף מוכיח עצמו לדיון, הביע כעס על הדרך שבה הציגה אותו בן דיין וניסה להסביר את דבריו ולהוכיח שלא הייתה לו כוונה גזענית. בין השאר טען ש"הדיון הזה מעולם לא התחיל על רקע עדתי מבחינתי, אלא על רקע המיינסטרים והקשרו לכוחניות ונצלנות. התגובות של הקוראים גררו את הדיון למקום עדתי".

   הבוקר פרסם מוכיח פוסט חדש בעמוד הפייסבוק שלו, המתייחס לפרשה:

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)