פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: לא יודע איך לקיים יחסי מין

   וגם: למה בכל פעם שבן הזוג שלי מתקרב לאיבר המין שלי אני נלחצת? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בת 18 שואלת:

   יש לי חבר כבר 8 חודשים. היחסים בינינו באמת ממש פתוחים וטובים, והקשר רק מתקדם בצורה טובה ונכונה. הבעיה היא שאני רוצה כבר לשכב איתו (אני בתולה) ואני מרגישה מוכנה, אבל כשאנחנו מגיעים לסיטואציה והוא מתקרב עם היד - אני נלחצת מאוד ומרגישה שהמקום אטום ולחוץ.

   אני לא יודעת מה לעשות, אני ממש רוצה כבר לעשות את זה, והמון זמן כבר אני מרגישה שאני מוכנה לזה נפשית. מה אפשר לעשות בשביל להקל על העניין? זה טבעי שזה ככה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל, נסי לפנות לבדיקת רופא נשים כדי לראות שהכול תקין, מבחינה אנטומית.

   את מתארת שאת בשלה נפשית לקיום יחסי מין, אבל למעשה האיבר מין שלך מדבר אחרת. את נכנסת ללחץ לא רק מהמחשבה של החדרת הפין - אלא אפילו מהחדרת יד. יכול להיות שאת סובלת מחרדה מהחדירה, מה שנקרא בשפה מקצועית וגיניזמוס. הדבר בעל פתרון וניתן לטיפול.

   בינתיים מציעה לכם לקיים מגע מיני ללא חדירה עד שתרגישי יותר מוכנה למגע המלא.

   בן 17 שואל:

   אני עומד לקיים יחסי מין בפעם הראשונה עם מישהי שאני יוצא איתה שלושה חודשים, וזאת פעם ראשונה של שנינו. הבעיה היא שאני לא מבין בדיוק לאן אמורים להחדיר, הבנתי שלבנות יש שני פתחים ואני לא אדע לאיזה מהם להכניס, ובגלל שזו הפעם הראשונה שלה אולי גם היא לא תדע, ואני מפחד להחדיר למקום הלא נכון. מה שראיתי בפורנו לא ממש עוזר כי לא מבינים מזה לאן בדיוק מחדירים.

   ד"ר אברמוב עונה:

   תחפש תמונות של איבר מין של אישה באינטרנט, יש שם הסברים על כל מבנה איבר המין של האישה ומיקום הפתחים. אני בטוחה גם שהבחורה תוכל לנווט אותך עם היד שלה לפתח הנכון.

   אנונימית שואלת:

   בזמן האחרון התחלתי לאונן ואני מאוד נהנית מזה, אבל אתמול אחרי שאוננתי הלכתי לשירותים וירד לי דם, למרות שלא הייתי במחזור. מה זה יכול להיות? קרעתי את קרום הבתולים? חשוב לציין שאוננתי בחלק העלון של איבר מיני.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אם לא החדרת אצבעות דרך פתח הנרתיק - קשה לי להאמין שהקרום נקרע. יכול להיות שפצעת את עצמך באזור השפתיים באיזה שהוא אופן בזמן החיכוך.

   בת 16.5 שואלת:

   למה אני לא מצליחה להגיע לאורגזמה? יש לי חבר כבר המון זמן ושאנחנו שוכבים אני לא מגיע לאורגזמה, וגם כשאני לבד לא.

   ד"ר אברמוב עונה:

   להגיע לאורגזמה זה תהליך של בשלות מינית, יכולת להגיע לאבדן עכבות ומעצורים נפשיים ויכולת להגיע ל ריכוז מיני גבוה.
   הדרך הנכונה להגיע לאורגזמה זה באוננות כשאת לבד ואז לנסות להתרכז במגע באזורים שגורמים לך הכי הרבה הנאה. להשתמש בפנטזיות מיניות כדי להגביר את הגירוי המיני. עד שמגיעים לאורגזמה בפעם הראשונה התהליך יכול לקחת בהתחלה הרבה זמן, אפילו שעה.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "למה אני לא גומר כמו בסרטי פורנו?"