פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   מי הבוס

   מי תעדיפו שיפקד עליכם בטירונות או בקורס, מפקד או מפקדת? אלכס מתלבט, אתם מצביעים

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   מפקד:

   אמנם בהתחלה הוא יעשה פרצופים מפחידים, ינבח הוראות ויתעקש על כל פרט קטן כדי להשפיט אתכם, אבל תוך שבוע הוא יתרכך: הוא יהפוך לחברה'מן, ויש מצב שהוא יתעלם באלגנטיות מזה שהחולצה כבר לא בתוך המכנסיים עכשיו. הוא אפילו עלול לקרוץ לך: "ששש, עוד שנייה המפקדת תגיע, שים את המכנסיים מהר בפנים".

   אבל שני צדדים לדיסקית: בסגרת אווירת ה"איזה גבר אני" הוא עלול לגנוב לכם נשק ולתת שבת על זה שלא שמרתם עליו. סיפורים אישיים לא תמיד מרגשים אותו, ולהגיד לו שיש לאמא יום הולדת לא יגרום לו לשחרר אתכם – אבל אם תמציאו סיפור שמצדיק יציאה – כמו אחיין או אח שרק נולד, הוא יאמין ותוכלו לצאת בקלות הביתה.

   מפקדת:

   המפקדת יודעת שבצבא היא לא בדיוק הליידי שהייתה לפני הצבא, ומעכשיו היא לקחה על עצמה משימה: להיות הכי קשוחה שהיא יכולה. כל עוד היא לא משרתת בתפקידי ת"ש, כמובן. מסדרי הניקיון אף פעם לא יעברו אצלה כי היא תשים לב שאת הארונות ניקיתם במגבונים ולא במים ומגב ואז ייבוש במגבת ("אמרתי לכם אלף פעמים, יואוו! ואל תגלגל את העיניים כשאני מדברת אליך אנטון!"), וברגע שתשים לב לעבירה הכי קטנה – פלאפון באזור שאסור לדבר בו או איחור של שניה – תקבלו שבת. וגם זה כי היא קמה ממש נחמדה, היא תדגיש. אבל יש איזה אור בקצה הצהבת: סיפורים אישיים מאד מרגשים אותה ואפשר לדבר אתה גם על עניינים אישיים ולגלות שהיא בן-אדם. אם תבקשו ממנה לצאת – היא תנסה להתחשב, אך תפתח משרד חקירות: "חתונה של אח? בן כמה הוא? ת.ז? למה לא סיפרת לי לפני שבועיים, לא ידעת כבר אז?! תן לי לדבר עם אמא שלך! – אה, זה אמיתי. טוב, אז אתה משוחרר והמון המון מזל טוב!".