פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עושה שריר

   מגיל 14 אבי אסף מפתח את הגוף שלו. אז איך זה להיות בודי-בילדר בן 17, מה ההורים אומרים ואיך אוכלים חביתה מ-35 ביצים?

   גיל ההתבגרות זה הזמן הכי טוב להוכיח לעצמנו שאנחנו מיוחדים. שלחיים שלנו יש משמעות. זה גם זמן לפרוץ גבולות, למצוא את הדבר שאנחנו הכי טובים בו. קחו למשל את אבי אסף: רק בן 17, וכבר בנה את עצמו בודי-בילדר מרשים במיוחד. פיתוח הגוף שלו הוא הדבר החשוב ביותר בעיניו. "מכל הכיוונים, זה מחזק אותי. זה נותן לי סיבה לקום בבוקר. זה בולט לכולם".

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   אסף כיום

   וזה באמת בולט. אמנם לא קשה היה שלא להבחין בו בבית הקפה שבו נפגשנו, הוא נראה גדול עוד יותר ממה שדמיינתי וממה שראיתי בתמונות.

   אסף התחיל להתאמן בגיל 14, אחרי שחבר שלו שכנע אותו לנסות לבוא לאימונים. מהר מאוד הוא גילה שזה מוצא חן בעיניו - והתגובות מהסביבה (ובעיקר תגובות מפרגנות על התמונות בפייסבוק) רק חיזקו לו את המוטיבציה. הבחור התחיל להתמכר לפיתוח-גוף.

   מאז הוא גם הספיק להשתתף בתחרויות - בתרגילים כוח ובפיתוח גוף - ולזכות בתארים ופרסים. "הבודי-בילדינג חיזק אותי מנטלית, ונתן לי משמעת עצמית – להציב לעצמי את החוקים", הוא מסביר, "אני הצבתי לעצמי את המטרות והיעדים, והצלחתי לעמוד בהם. תכנית האימונים השתנתה מחודש לחודש. זה גם גרם לי להרגיש הכי טוב. בלתי מנוצח. זה שיפר לי את הדימוי ואת הביטחון העצמיים".

   ומה בתפריט שלך?
   "אני אוכל בכמויות, ולא מסנן. לשמחתי, הגוף שלי כמעט ולא סופג שומנים". הוא מוציא את המכשיר הסלולרי שלו, ומראה לי מה הוא אכל בחודש האחרון: אני רואה את הפיצה ואת המקדונלדס, וגם חביתה ענקית. "35 ביצים, כלומר, רק החלבונים", הוא הסביר את הגודל הענק. לבית הספר הוא נאלץ להגיע עם שני תיקים, אחד ללימודים ואחד לאוכל. מה אורז בודי-בילדר תיכוניסט לבית הספר? שייק חלבון, אורז, חזה עוף, שלוש לחמניות עם חביתה, ושני חטיפים – בדרך-כלל במבה.

   נראה לי מסובך לעסוק בפיתוח גוף כשאתה עוד תלמיד תיכון. ההורים לא עושים לך בעיות?
   "הם לא ממש ידעו מה אני עושה. בהתחלה חשבו שאני כמו כל טינאייג'ר ממוצע, יוצא לחברים ולבילויים. בזמן הזה, בעצם התאמנתי. כיום הם, ובמיוחד אמא, לא כל-כך תומכים. חושבים שזאת הגזמה: שאני גדול מדי, אפילו חריג. הם חושבים שזאת אובססיה: כל האוכל, כל האימונים".
   ומה עם הסביבה שלך? יש רתיעה? קנאה?
   "הרבה אנשים שונאים אותי. הם מנסים להוציא אותי רע, ואומרים שאני לוקח סטרואידים. בכיתה גם מכנים אותי 'ילד סטרואידים'. זה עוקץ אותי, הרי סטרואידים הם קיצורי דרך שבחיים לא הייתי עושה, כי אני מאמין בדרך הקשה. אבל אני כבר לא מתעניין במה שאומרים לי. העיקר שאני וחברים שלי מאמינים בי. מבוגרים ניגשים אליי לפעמים ומטיפים לי 'אם תמשיך ככה תמות בגיל 30', זה ממש מצחיק אותי."

   בטח גם אומרים לך שזה פוגע בצמיחה.
   "זה סתם מיתוס. פיתוח הגוף לא עוצר את צמיחת הגוף. להיפך, הוא מזרז את צמיחת העצמות ואת הגדילה".
   והתחביב הזה לא פוגע בלימודים?
   "לא כל-כך, אני מקדיש רק שעה אחת ביום כדי להתנפח. התזונה היא החלק הקשה, להכין ולאכול כל כך הרבה, לקחת את האבקות ולבזבז המון כסף על תזונה נכונה".
   ושאלת השאלות: זה עוזר לך עם בנות?
   "כן", הוא פוסק בנחרצות, "בנות אוהבות שרירים. זה נותן עניין. חוץ מזה, הביטחון העצמי שעלה לי בזכות פיתוח הגוף, עוזר לי בדיבור איתן".

   עמוד הפייסבוק של אבי אסף
   בסקר של ה-ZONE גם אתם הצבעתם - שרירים זה סקסי!

   אין תמונה (מערכת וואלה! , צילום מסך)
   בתיאבון. אסף מנשנש