פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: אפשר לסמוך על גלולות?

   וגם: האם איבר נטוי יפריע לי לקיים יחסי מין? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בת 18 שואלת:

   אני משתמשת בגלולות כבר בערך שנה, ואני מפחדת לקיים יחסי מין למרות שגלולות אמורות להגן בפני הריון. האם יש אפשרות לבדוק אם הגלולות באמת מגנות עליי מפני הריון, לפני שאני מקיימת יחסי מין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין דרך לבדוק את זה, אבל אם את נוטלת גלולות באופן סדיר, בלי לפספס ולפי הנחיות הרופא - הגלולות מגנות עלייך מהריון בלמעלה מ99%. אם את רוצה להגביר את ההגנה הוסיפי קונדומים, שגם יגנו עלייך מפני מחלות מין.

   בן 17 שואל:

   כשאיבר מיני זקוף הוא נוטה שמאלה. זה לא כל כך מציק לי כרגע, אבל הייתי רוצה לדעת אם זה נורמלי והאם כשאקיים יחסי מין זה יפריע.

   ד"ר אברמוב עונה:

   לכל גבר יכולה להיות עקמומית מסוימת הצידה של אבר המין בזמן זקפה, וזה לא אמור להפריע בקיום יחסי מין. נורמלי לחלוטין!

   בת 18 שואלת:

   לפני שלוש שנים התחלתי לאונן כמה פעמים בשבוע, באופן של חיכוך איבר המין בשמיכה ובמקביל מחשבות ופנטזיות ארוטיות, קריאה או צפייה בסרטים ארוטיים. אני מגיעה להנאה מינית (אני לא ממש בטוחה מה זו אורגזמה). אחרי אוננות יש לי כאבים באזור המפשעה, כנראה בגלל החיכוך בשמיכה. האם יש עוד דרכים לאוננות אצל נשים?

   גם עדיין לא היה לי חבר, לא התנשקתי ולא באתי במגע מיני עם גבר, אך אני נמשכת לגברים ומאוד הייתי רוצה שיהיה לי כבר חבר. האם זה חריג שבגילי עוד לא התנסיתי בקשר מיני? והאם העובדה שאני מאוננת ונהנית מזה תמנע ממני סיפוק מיני בעתיד?

   ד"ר אברמוב עונה:

   רוב הנשים מאוננות בעזרת מגע ידני ישיר על הדגדגן. בעתיד, כשיהיה לך בן זוג, תוכלי ללמד אותו איך לגעת בך ואיך לגרות אותך כדי שתהני.

   יש בשלות לחברות, ליצירת קשר זוגי וליצירת קשר מיני עם גבר ואין זה תלוי בגיל. לא חריג למצוא בת 18 שעדיין לא מקיימת יחסי מין. חכי עד שתצליחי ליצור קשר זוגי בריא וטוב, שיהיה לך שם אמון ובטחון ואהבה - ואני בטוחה שכל החששות מבחינה מינית ייעלמו.

   בת 17 שואלת:

   יש לי חבר ושנינו בתולים, עדיין לא קיימנו יחסי מין עם חדירה, רק החדרת אצבע אחת. כשאנחנו מקיימים יחסים שנינו גומרים. באחת הפעמים קרה שהוא גמר בסמוך לנרתיק (זה לא קורה בדרך כלל).

   רציתי לדעת האם זה יכול לגרום להריון או שאין סיבה לדאגה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   שפיכה ממש בפתח הנרתיק יכולה במקרים נדירים להכניס להריון, אם את בדיוק ביום הביוץ שלך.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "למה אני לא מצליח לגמור?"