פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   החידון שמביך את האינטרנט

   ילד מותח את אימא שלו שהוא הכניס מישהי להריון, עכבר שעושה הכול בשביל עוגייה, והאם תצליח לנחש מי ערבי ומי מזרחי? אשחר מוצא דברים מוזרים באינטרנט

   הבן הגרוע של השבוע

   הורים הם אנשים מודאגים מטבעם: תחשבו על כמה צרות אתם יכולים להיכנס אליהם, וכמה שריפות הם יצטרכו לכבות: אלכוהול, סמים, הפרעות אכילה, אובדנות כללית או אפילו, חס וחלילה, מחלות מין והריון נעורים. אין להורים פחד יותר גדול מלהפוך לסבים בגיל מוקדם מדי, ולראות כיצד החיים של בנם/ביתם הצעירים נהרסים כשהם נאלצים לנטוש את חלומותיהם ולגדל ילד משלהם לשארית חייהם. בקיצור, מדובר בנושא רגיש. נושא שלא צוחקים עליו.

   חוץ מהיוטיובר הבא, שהחליט בטיפשותו העזה למתוח את אימו שהוא הכניס מישהי להריון. האימא מקשיבה, וכשהפצצה המזויפת נופלת היא שואלת בנחמדות "אתה צוחק עליי, נכון?", כשזה עונה בשלילה היא פונה לתגובה היחידה שהיא חושבת שראויה: להביא לו מכות רצח עד שהוא נופל מהכיסא. פייר, הגיע לו.

   בני הדודים של השבוע

   ישראל היא אחת המדינות הגזעניות ביותר בעולם כולו. זה ידוע, אבל כולנו תמיד מנסים להעמיד פנים כאילו אנחנו באמת שונים אחד מהשני. אבל לפעמים אנחנו שוכחים, שבסוף כולנו הגענו מאותו המקום. למשל- אני מגיע משושלת ארוכה של טורקים. האם יש הבדל גדול בין סבא שלי לבין איש זקן וטורקי? לא ממש. (ולראייה שרשרת המשחק הטורקית שלו) אז מדוע ישראלים מתנהגים כאילו הם גזע שונה לחלוטין מהערבים? לא ידוע.

   החידון האינטרנטי הזה נפתח על מנת לאפשר לכולנו להתמודד עם השד העדתי, ושמו הוא "ערבי או מזרחי?", חידון פשוט בו יופיעו תמונות של אישים ותצטרכו לענות אם הם מזרחים או ערבים. המסקנה הכוללת: אין הרבה הבדל בין יהודים לערבים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ערבי או מזרחי? מתוך אתר החידון, http://dl.dropboxusercontent.com/u/230007392/www/index.html#

   העכבר של השבוע:

   כי לא רק חתולים מקבלים את כל התהילה. והפעם - עכבר קטן ואמיץ בעל תושייה ללא גבולות. הכול בשביל העוגייה.

   הקליפ של השבוע

   טנגו בית הסוהר, גרסת נבלי דיסני.

   תמונת השבוע

   אני והחבר'ה.

   מקור

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   קרדיט : http://www.lolpix.com/

   LOG IN: בכל יום חמישי בוואלה! ZONE