פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חיה פוליטית: סיפורי מרגלים

   איך ארה"ב פידחה את עצמה בפרשת ריגול ולמה עצרו ילדה באירלנד רק כי היא לא דומה להורים שלה? יערה מסבירה לכם את החדשות

   גרמניה ברוגז עם ארצות הברית

   ובכן, מסתבר שארצות הברית עקבה אחרי הטלפון הפרטי של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, במשך יותר מעשור. מביך, במיוחד כי ארצות הברית אמורה להיות ידידה של גרמניה. הנשיא אובמה מיהר להודיע לקנצלרית שהוא ממש לא ידע על זה, שזה עוד יותר מביך, אם נשיא ארה"ב לא יודע בעצמו על דברים כאלה. אז עכשיו הקנצלרית מרקל מקדמת הסכם נגד ריגול הדדי בין ארצות הברית, גרמניה וצרפת – שזה בעצם אומר שאף אחד מהמדינות לא תוכל לצותת או לעקוב אחר בכירים במדינות האחרות. אופסי.

   אנגלה מרקל התקשרה בכעס לאובמה לאחר שגילתה שארה"ב ציטטו לשיחות הטלפון שלה (רויטרס)
   מימין: אובמה, מרקל. פאדיחה (צילום: רויטרס)

   לא דומה להורים שלך? סימן שנחטפת

   אחרי המקרה של הילדה מריה שנמצאה אצל צוענים ביוון, משטרת אירלנד פשטה על כפר של צוענים בדבלין ומצאה ילדה בלונדינית אצל אחת המשפחות. המשטרה החליטה לקחת אותה לשירותי הרווחה, מפני שהיא לא דומה להוריה.

   אולם, לאחר בדיקות דנ?א התגלה שהילדה היא... ובכן, אכן הילדה הביולוגית של הוריה. בימים האחרונים הוצתו הפגנות בדבלין בעקבות המקרה, שטוענות כי מדובר בגזענות לשמה – לא הייתה למשטרה סיבה לקחת את הילדה, ואם סתם ילדה "לבנה" לא דומה להורים שלה לא לוקחים אותה למשטרה. בכל מקרה מובן שהמקרה הזה מביך מאוד למשטרה האירית שגרמה לעוגמת נפש לילדה ולהוריה.

   אלפי פניות התקבלו בנוגע לילדה מריה (רויטרס)
   הילדה מריה, שהתחילה את כל הבלאגן (צילום: רויטרס)

   הבחירות המקומיות לא מעניינות אף אחד

   בשבוע שעבר דיברנו על הבחירות המקומיות, ועכשיו אחרי שהן כבר קרו אפשר לומר בביטחון ששום דבר מפתיע לא באמת קרה. חוץ מאולי בפתח תקווה, בה המקומונים הכתירו את מערכת הבחירות כ?סוערת? (אבל זו פתח תקווה אז למה ציפינו).

   מה שכן מעניין להתעכב עליו הוא האחוז הנמוך במיוחד של הצבעות בכל הערים, עם המובילה (באופן מפתיע) – תל אביב, עם אחוז הצבעה שמגרד את ה-30% - ירידה של 7% בהשוואה לבחירות הקודמות ב-2008. יש שיאמרו שמדובר בדבר ממש נוראי, אבל מצד שני נשמעות טענות שפשוט לא הייתה אלטרנטיבה. נקווה שבבחירות הבאות יהיו מועמדים ראויים.

   בחירות מקומיות- רון חולדאי ניצח בל אביב, אוקטובר 2013 (יותם רונן)
   לא הרבה הצביעו. ראש עיריית תל אביב רון חולדאי (צילום: יותם רונן)