פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: למה אני לא גומר?

   אני עושה דברים עם חברה שלי ופשוט לא מצליח לגמור - למה? והאם אפשר להיכנס להריון דרך הבגדים? ד"ר אברמוב עונה לשאלות שלכם

   בן 17 שואל:

   יש לי חברה כבר כמה חודשים, והגעתי איתה לשלב שבו שאנחנו עושים אחד לשנייה ביד. התנסיתי גם בחדירות יבשות ואנאליות (היא הראשונה, מעולם לא היו לפניה בנות אחרות).

   למרות שאני כן מתגרה ממכל הפעולות האלה - אני לא גומר. הדרך היחידה שבה אני מצליח לגמור היא כשאני עושה לעצמי ביד (וגם אז אני חושב על חברה שלי). בדרך כלל הבעיה אצל גברים היא הפוכה והם גומרים מהר מדי. האם יש דרך להיות מפוקס יותר?

   ד"ר אברמוב עונה:

   כנראה התרגלת לאונן ביד, ואז כל גירוי אחר לא מגרה אותך כמו היד שלך. חשוב שתבדוק עם עצמך איך אתה מאונן - אוננות ללא חומר סיכוך, במגע חזק, תחת צפייה בסרטי פורנו מאוד מקשה על גירוי וגמירה בזמן קיום יחסי מין, כי אז תחושת הגירוי תהיה שונה לגמרי.

   נסה להתרכז בזמן מגע מיני בפנטזיה מינית כלשהי, בתחושות שאתה מרגיש בזמן האוננות. אני מאמינה שעם הזמן כשמידת הגירוי תהיה מאוד גדולה גם היכולת לגמור עם החברה תגיע.

   בת 16 שואלת:

   אני וחבר שלי עשינו את זה, כשהוא היה בלי בוקסר ואני הייתי עם טייץ ותחתונים. זה יכול להשפיע? אני יכולה להיכנס להריון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אי אפשר להיכנס להריון דרך בגדים.

   בן 19 שואל:

   כשאני יורד לחברה שלי, תמיד שנייה לפני הסוף היא עוצרת אותי ולא נותנת לי לגרום לה לגמור. חשוב להזכיר שהיא בתולה. למה היא עושה את זה?

   ועוד משהו, אם אני אדחף לה אצבעות לאיבר המין - זה ייקרע לה את קרום הבתולין? ניסיתי והיא אמרה שזה כואב לה, מה לעשות?

   ד"ר אברמוב עונה:

   החדרת אצבעות לנרתיק בהחלט יכולה לקרוע את קרום הבתולים.

   אם כואב לחברתך בזמן החדרת אצבעות, יכול להיות שהיא איננה מגורה מספיק או רטובה, או שהיא בחרדה מהרעיון של החדרת האצבעות. אם זה לא המצב כדאי לפנות לרופא נשים לבדוק מדוע כואב לה.

   לגבי הקטע של הגמירה שלה – נשמע שלחברתך יש מעצורים וקושי להגיע לאורגזמה, לפחות בנוכחותך. כדאי לבדוק איתה מדוע היא עוצרת אותך לפני: האם היא יכולה לגמור באוננות לבד? אם כן, הרי שיש לה את הידע איך להגיע לאורגזמה אך קשה לה לשתף אותך בחווייה האינטימית הזו.

   אורגזמה עבור אישה, להבדיל מגבר, מתרחשת אחרי תהליך של למידה והכרת הגוף שלה. זו חווייה שדורשת ממנה ריכוז גבוה, אובדן שליטה, ביטחון בבן הזוג, יכולת להגיע לאינטימיות וקירבה עם בן הזוג, בשלות מינית ואובדן מעצורים. לפעמים לוקח הרבה זמן עד שאישה מגיעה לבטחון מיני ובשלות עם בן הזוג. מציעה לך שתפתח את הנושא איתה.

   אנונימי שואל:

   חברה שלי בתולה ואנחני מקימים יחסי מין בצורות שונות - ירידות וכאלה, ובאחת הפעמים היא אמרה לי שהיא כולה רטובה למטה. האם יכול להיות שהיא נקלטה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   בהחלט לא. הרטיבות באיברי המין שלה מעידה שהיא הייתה מאוד מגורה. רטיבות אצל אישה זו הפרשה של נוזלים מתוך הנרתיק, וזה מעיד על גירוי מיני גבוה בדיוק כמו זקפה אצל הגבר.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE