פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "עם מי דיברת עכשיו?"

   קנאה עוזרת ליחסים או לא? טל חושב שבזוגיות טובה צריך לסמוך זה על זו, ואנה חושבת שקנאה דווקא מראה על אכפתיות. ומה אתם חושבים? הצביעו!

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלו: אם אתה מקנא לה, סימן שאתה לא סומך עליה

   איך שלא מסתכלים על זה, קנאה היא רגש שלילי. גם קנאה במישהו, כי יש לו משהו שהיית רוצה, וגם קנאה למישהו, כמו במערכת יחסים, כשאתה נלחץ כל פעם שחברה שלך מסתודדת עם מישהו אחר.

   ולא, קנאה לבן או בת הזוג לא בריאה לקשר ולא תורמת לו שום דבר מלבד, ובכן, קנאה. אם אתה מקנא לבת הזוג שלך, פירוש הדבר שאתה לא סומך עליה: אתה מקנא כי היא נפגשה עם ידיד שלה, אתה מקנא כי מישהו התחיל איתה, אתה מקנא שהיא מדברת עם מישהו זר שאתה לא מכיר. אם היית בטוח בעצמך ובקשר שלכם, לא היית מקנא לה. היית מפרגן לה.

   "במקום שבו יש קנאה, אין אמון", אמר פעם ט. שפר, ואני חושב שהוא צדק. האמון הוא הבסיס לכל מערכת יחסים זוגית, והקנאה מכרסמת בו כמו טרמיטים בעץ וכמו "הכוכב הבא" באיי.קיו של הצופים שלה. החבר שלך מקנא לך? החברה שלך מקנאה לך? משהו פה רקוב. סתם, שתדעו.

   (טל שפר)

   הצד שלה: אם אתה מקנא לה, סימן שאכפת לך ממנה

   כולנו ראינו את זה אלף פעם בסרטים: הגירלפרנד מבלה יותר מדי עם איזה ידיד, הבויפרנד מתחיל לשאול שאלות, ושנייה לפני שמתחיל ריב נופל לה האסימון, והיא מחייכת. "מה, אתה מקנא?" "לא, מה פתאום, שאני אקנא? פחחח. הוא סתם מעצבן כזה. ונמוך".

   הכל טוב ויפה וקיטשי, אבל שאלתם את עצמכם למה היא מחייכת כל כך כשהיא מבינה שהוא מקנא? הסיבה מאוד פשוטה, כי זה מחמיא. הוא אומר, במילים אחרות: אכפת לי ממערכת היחסים הזאת, אני מפחד לאבד אותך, אני מפחד שתמצאי מישהו יותר טוב ממני.

   אז ברור שאם לא תרשה לי ללכת למועדון עם חברות או תנסה למנוע ממני להסתובב עם חברים בנים בגלל קנאה - אתה תיבעט מכל המדרגות. זה סוג קנאה שכבר גולש לשתלטנות. אבל כשהחבר מקנא בידידים, זה אומר שהוא לא לוקח את בת הזוג שלו כמובנת מאליה, שהוא יעשה מאמצים כדי שתישאר לצידו, וזה נהדר.

   (אנה קליימן)

   בטור שעבר הם התווכחו אם שרירים זה סקסי או לא. אתם הצבעתם - כן!