פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בחירות בעיר שלכם

   מה זה בחירות מוניציפליות ולמה שוב הסתסכנו עם טורקיה? יערה מסבירה לכם את החדשות

   אז מי יהיה ראש העיר החדש/ה שלכם?

   ביום שלישי הקרוב ייערכו הבחירות המוניציפליות, כלומר - הבחירות לעירייה. הבחירות הללו נערכות כל חמש שנים, וכל אזרח בן 17 ומעלה יכול להצביע בהן. מצביעים בשני פתקים – פתק אחד לראש העיר, ופתק אחד לרשימה – כלומר למפלגה (אבל זו לא באמת מפלגה, כי חלקן מתמודדות רק בבחירות העירוניות) – ואפשר להצביע לנציג אחד ולרשימה אחרת (לדוגמא, להצביע לנציג של הבית היהודי אבל לרשימה של מרצ).

   יש שטוענים כי כמעט בלתי אפשרי בישראל להחליף ראש עיר בבחירות הללו, ושזה כמעט לא קורה. לדוגמא, ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, משרת בתפקיד כבר 15 שנים, ויש לו סיכויים גבוהים עד כמעט מלאים לזכות בתפקיד לקדנציה נוספת.

   מנהיג (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   בלאגן עם טורקיה

   שוב מדינת ישראל נמצאת בבלאגן עם טורקיה. מסתבר שבתחילת השנה שעברה טורקיה "הלשינה" לאיראן על 10 אזרחים איראנים שריגלו לטובת ישראל. הטענה היא שטורקיה עשתה זאת כנקמה על המרמרה, ושהיא השיגה את המידע על המרגלים כי הם היו מעבירים מידע לישראל בטורקיה.

   הבכירים בישראל רואים בכך בעיה חמורה ביחסי ישראל עם טורקיה, כי כל זה קרה באישורו של ראש הממשלה הטורקי ארדואן. ושוב אנחנו בכסאח עם טורקיה בלי לדעת אם יש פיוס באופק.

   אחרי ההפגנות: ארדואן הציג את "חבילת הדמוקרטיה" (רויטרס)
   ארדואן (צילום: רויטרס)

   לאן נעלמה מדלן?

   לפני שש שנים, ילדה בריטית (כיום אמורה להיות בת 10) בשם מדלן מקאן נעלמה להוריה, כאשר הם השאירו אותה ואת אחיה בבית לבד בעת חופשה משפחתית. ההורים הנהיגו מסע חיפושים חסר תקדים, שכלל שידורים מיוחדים בכל יבשת אירופה, אבל כל הניסיונות למצוא את הילדה הקטנה נכשלו.

   בשבוע האחרון נמצאה ילדה בת ארבע בשם מריה במרכז יוון. הילדה נמצאה כאשר פשטה המשטרה היוונית על כפר צועני וזיהתה שהילדה לא דומה להוריה – בדיקות דנ"א הוכיחו שהיא באמת לא ילדתם והמסמכים שהם המציאו לא תאמו. מציאת הילדה הזאת הפיחה תקווה בהוריה של מדלן והם שבו לנסות למצוא את ילדתם. כמובן שקשה לדמיין איך משפחה יכולה לחיות אחרי דבר כזה – ונקווה שמדלן, תימצא כמו מריה.

   הילדה מריה שנחטפה בידי צוענים ביוון (רויטרס)
   הילדה מריה (צילום: רויטרס)