פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: לקט

   זה נורמלי להתגייס כשאני עדיין בתול? סקס ראשון תמיד כואב? והאם טלפון סלולרי באמת פוגע בפוריות? לקט תשובות של ד"ר אברמוב

   בן 18 שואל:

   אני גם בחור ביישן עד מאוד ובגלל זה לא הייתה לי חברה בחיים. אני לא יודע איך לחיות עם עצמי. יכול להיות שבשנת 2013 יש גבר בתול בן 18, שעוד חצי שנה כבר מתגייס? אני אמור להתגייס בתול?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יש לי הפתעה בשבילך: יש הרבה מאוד בחורים שהתגייסו ועוד לא קיימו יחסי מין. כל אחד מגיע לבשלות מינית בזמן אחר. בגלל שאתה ביישן אתה מתקשה ליצור קשר עם בחורות, ואני מאמינה שבמהלך השרות הצבאי תתגבר על הביישנות, תכיר בחורה כלבבך והחששות יחלפו.

   בת 16 שואלת:

   יחסי מין ראשונים אמורים לכאוב? וממה נובע הדם שיורד בקיום יחסי מין ראשונים?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יחסי מין ראשוניים לא בהכרח כואבים. לפעמים יש כאב קל הנובע מקריעת קרום הבתולים, ואז יש דימום שנמשך כיממה. קרום הבתולים נמצא ממש בפתח הנרתיק, ויש בו פתח קטן שמסוגל להעביר אצבע. בזמן יחסי מין הקרום נקרע ואז יש דימום קל, כמו אחרי פציעה, שנמשך כיממה.

   בן 16 שואל:

   קראתי בעיתון שיש דברים שפוגעים בפוריות כגון בוקסר נצמד, טלפון בכיס הקדמי, ישיבה ממושכת ועוד. אני מאוד חושש שדברים אלה יפגעו לי בפוריות, ורציתי לשאול - האם נער בגילי כבר צריך לעשות את הדברים האלה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין צורך להתחיל לחשוב על פוריות כיום בגילך, ובייחוד כשכל הדברים שהזכרת אותם לא בהכרח פוגעים בפוריות. רוב הגברים הולכים עם בוקסר צמוד, יושבים הרבה בלימודים ובעבודה, ושמים טלפון בכיס קדמי - ואין להם בעית פריון.

   בת 17 שואלת:

   יש לי חבר מדהים כבר חצי שנה. הוא ממש מנסה לגרום לי ליהנות במהלך האקט המיני בינינו, אם זה לרדת לי או להביא לי ביד. אני מצליחה ליהנות אבל לא גומרת אף פעם. יש לנו דיבור מאוד פתוח ותקשורת מעולה וניסינו המון צורות ואני מכוונת אותו וזה פשוט לא מצליח.

   בנוסף, במהלך הסקס אני נהנית מהעובדה שהוא נהנה ולא סובלת, אבל אני לא מצליחה ליהנות כלל מהחדירה. חשוב לציין כשאני מאוננת אני כן מצליחה לגמור, אבל בצורה חלשה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   קודם כל חשוב שאת יודעת באוננות מה זה גמירה ואורגזמה. אין צורך להתאמץ להגיע לאורגזמה בחדירה ולהיות מתוסכלת מזה שלא הצלחת, כי רק 30% מהנשים מצליחות להגיע לאורגזמה בחדירה. עיקר הגירוי כמו שאתם עושים זה גירוי חיצוני על הדגדגן.

   את צריכה ללמוד להשתחרר בראש ולהתרכז בגירוי המיני, או אפילו לאונן לידו כדי להרגיש נוח בלגמור לצידו. אבל יכול לפעמים לקחת גם שנה של קיום יחסי מין עד שהזוג מגיע למין הטוב ביותר ביניהם, עד שהאישה מרגישה ביטחון ונוחיות עם בן זוגה ועד שלומדים להכיר אחד את הגוף של השני. התרכזי בהנאה ולא באורגזמה, בדרך ולא בתוצאה, אל תתאמצי להגיע לאורגזמה כי אז את מפספסת את הריכוז והגירוי המיני.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE