פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   חיה פוליטית: נשיקה בניגוד לחוק

   תמונת הנשיקה שהביאה למעצר שני בני נוער, הפאדיחה החדשה של יאיר לפיד והאסון בפסגות: יערה מסכמת לכם את החדשות

   הצילו, נערים מתנשקים!

   זוג טינאייג'רים ממרוקו נעצרו אחרי שהעלו תמונה שלהם מתנשקים (אוי ואבוי!) לעמוד הפייסבוק שלהם. את התמונה פרסם מקומון וטען כי מדובר בהפרה של חוקי הצניעות – והפרסום הזה הוביל למעצרם. מעצר בגלל פרסום תמונה בפייסבוק זה דבר מרתיח, ובמיוחד כשמדובר בבני נוער.

   אבל אל תשכחו שזו תקופה של מהפכות במזרח התיכון: בני הנוער ארגנו הפגנה קטנה בבית המעצר ופתחו מחאת פייסבוק שקוראת לבני נוער מרוקאים נוספים להעלות תמונות שלהם מתנשקים. בנוסף, צעירים ממוצא מרוקאי בפריז ארגנו הפגנה מול השגרירות המרוקאית בצרפת בה הם קוראים לכמה שיותר אנשים להתנשק בפומבי. הממשלה המרוקאית לא יודעת מאיפה זה בא לה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   פשע מסוכן (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   יאיר לפיד שוב מעצבן אנשים

   זה לא סוד שישראלים רבים מרגישים חנוקים בישראל, כאשר השכר שהם מקבלים הוא 3/4 משכר הדירה שלהם, המוצרים בסופר עולים פי 7 ממה שהם אמורים לעלות, וחשבון הבנק נמצא במינוס מתמיד. על זה בדיוק יצאו מאות אלפים לרחובות רק לפני שנתיים. אנשים שקשה להם מדי עם תנאי החיים עוזבים את הארץ ומנסים להקים חיים במקום שיהיה לו שם טוב יותר.

   ואת יאיר לפיד זה מעצבן נורא. בעוד יציאה מביכה בפייסבוק הוא הזכיר את השואה (כמובן) והאשים את היורדים מהארץ בחוסר פטריוטיות. מיד קיבל השר תגובות זועמות מישראלים שנמאס להם שמחרטטים אותם עם המנטרה השחוקה של "הייתה שואה אז אסור לכם לעזוב את הארץ" – במיוחד כשהאנשים שמורחים אותם הם אותם אנשים שאחראים למשבר שגורם לנו לרצות לעזוב מלכתחילה.

   ישיבת סיעת יש עתיד, 6 במאי 2013 (יואב דודקביץ')
   הישארו עמנו. לפיד (צילום: יואב דודקביץ’)

   שיחקה במרפסת - ונורתה

   ילדה בת תשע בהתנחלות פסגות שיחקה לה במרפסת ביתה, כאשר לפתע נורתה. זה קרה אתמול (שבת), ולא לדאוג, היא נפצעה קל, אבל המקרה המזעזע עשה כותרות. התנחלות פסגות נמצאת בסמוך לכמה יישובים פלסטיניים, והחשד הוא שמדובר בפיגוע טרור.

   המצב בגדה המערבית (איפה שמזרח ירושלים נמצאת – כלומר, השטחים שנכבשו על ידי ישראל במלחמת ששת הימים, ונמצאים מחוץ לקו הירוק) הוא מצב ממש מחורבן – אינספור חיילים ישראליים, אינספור התנחלויות ואינספור פלסטינים כועסים (ויהודים כועסים לא פחות), ודיווחים נעים בין על הרג של פלסטיני להרג של יהודי וחוזר חלילה. מתי המציאות הזאת כבר תיפסק? אין לדעת.

   סריקות ביישוב פסגות יום לאחר החשד לחדירה ליישוב ופציעת ילדה (נועם מושקוביץ)
   המשטרה חוקרת את המקרה בפסגות (צילום: נועם מושקוביץ)