פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הגרעין האיראני: לתקוף או לדבר?

   כבכל שבוע, יערה מביאה לכם את הכותרות של המבוגרים בלי לשעמם ובלי לבלבל

   מה זה הולילנד ואיך אולמרט קשור לזה?

   לפני כמה שנים הסתבך ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשיית שוחד: בזמן שכיהן כראש עיריית ירושלים, הוא קיבל כספים מבכיר בפרוייקט בניה שנקרא "הולילנד". היום אולמרט ימסור את עדותו בבית המשפט, בתיק שנמשך כבר שנים. מן הסתם מדובר במקרה קשה ביותר, שכן קבלת שוחד על ידי ראש ממשלה לשעבר ובכיר בפוליטיקה הוא דבר מאוד נפיץ ומביך, שכולנו היינו מעדיפים שלא היה קורה.

   צוות ההגנה של אולמרט: "הוא לא בין משוחדי הולילנד" (טל אנגלנדר)
   אהוד אולמרט

   למה ביבי ורוחאני ברוגז?

   זה לא סוד שישראל ואיראן לא ממש אוהבות אחת את השניה. אבל מה שקורה בין אובאמה, נשיא ארצות הברית, לרוחאני, נשיא איראן, הוא כן סוד: רכילות במסדרונות הממשלה והאו"ם רומזת על כך שנרקם משהו בין איראן לארצות הברית: מסתבר שאובאמה רוצה להתמקד בשיחות דיפלומטיות עם איראן בנושא הנשק הגרעיני שלה, בעוד שישראל מדברת על תקיפה פיזית. היום ביבי נוסע לדבר בעצרת המרכזית של האו"ם ולהגן שם על עמדתה של ישראל. בנוסף, יש כאלה שמעלים את הטענה – למה המדינות שמתנגדות לגרעין האיראני הן דווקא מדינות שיש להן בעצמן גרעין?

   נתניהו: "לא נלך שולל אחר הבטחות איראן" (לשכת העיתונות הממשלתית)
   בנימין נתניהו

   מה הבעיה של השוודים עם ברית מילה?

   כל כמה חודשים עניין ברית המילה עולה לכותרות באירופה, ובעקבות כך גם אצלנו. בעיקרון, מה שקורה הוא שמפלגה או חבר פרלמנט באיזושהי מדינה אירופאית מעלה הצעת חוק שמבטלת את האפשרות לבצע ברית מילה – אקט שכולנו מכירים ושמבוצע בקהילות יהודיות ומוסלמיות. הטענות המרכזיות שמעלים המתנגדים לברית מילה הן שזה נעשה לילד רך שלא יכול לבחור האם הוא רוצה או אינו רוצה לעבור את ההליך הזה, וכי מיתוסים נושנים לפיהם עורלה מגבירה את הסיכוי למחלות מין או לזיהומים הופרכו כבר מזמן. בנוסף, מוכח מדעית שערלים נהנים יותר מהאורגזמות שלהם.

   הפעם הכותרות עלו לגבי שוודיה: מפלגת ימין קיצוני פאשיסטית העלתה הצעת חוק לאסור על ברית מילה, דבר שפחות ישפיע על הקהילות היהודיות המועטות בשוודיה ויותר על הקהילות המוסלמיות. בהצעת החוק נטען כי ההליך מסוכן וכי תינתן האפשרות לעבור אותו רק כאשר מדובר בניתוח רפואי.

   עד כאן להפעם, נתראה בשבוע הבא עם עוד ידיעות מעניינות!

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   איזה כיף