פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   התכנית נגד סוריה: ארה"ב ורוסיה התאחדו!

   מה החליטו ארצות הברית ורוסיה לעשות לסורים? יערה מסבירה לכם את החדשות

   מה רוסיה וארצות הברית מתכננות לגבי סוריה?

   אנחנו יודעים שנמאס לכולכם כבר לשמוע על סוריה, אבל אין מה לעשות – כשיש מלחמת אזרחים במרחק יריקה מאיתנו סביר שנשמע עליה די הרבה.

   אז ארצות הברית ורוסיה החליטו לגבי פעולה בסוריה. ההסכם שלהן קובע ככה: בתוך שבוע ייאלץ אסד להעביר מידע על כל נשק כימי שברשותו לידי האו"ם, בעוד חודש ייכנסו פקחי או"ם לסוריה כדי לבדוק שזה אכן כך, ועד אמצע 2014 הנשק הכימי יועבר לידיים בינלאומיות ויושמד. אם לא - מועצת הבטחון של האו"ם, שאחראית על מקרים שכאלה, תחילט על תקיפה או על משהו אחר.

   כוחות המורדים בסוריה, אשר עומדים אל מול אסד, כעסו ואמרו שזה סתם למרוח את הזמן, כי צריך לתקוף או להפעיל סנקציות כבר עכשיו. ואנחנו? לפחות אין פה מלחמה. בינתיים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   ההסכם, אילוסטרציה

   למה כולם מפחדים מנשיא הוועד האולימפי החדש?

   מזל טוב (בערך) לתומאס באך, נשיא הוועד האולימפי החדש, שגם במקרה מארגן את החרם על ישראל בגרמניה. מרכז ויזנטל נגד נאציזם שלח הודעה בהולה לעוזר מזכ"ל האו"ם ודרש שבאך יתפטר מתפקידו, כי עמדות הוועד האולימפי חייבות לייצג את עמדות האו"ם, וכי באך הוא פוליטיקאי מושחת שגם מתפקד כלוביסט (=איש בעל עוצמה פוליטית אשר מאחוריו עומדים אינטרסים של קבוצה מסוימת). השאלה היא האם האולימפיאדה צריכה להתעסק בעניינים פוליטיים, ואם כן - מה פה עניין פוליטי: התנגדות למינוי תומך בחרם על ישראל, או מינויו לתפקיד הנשיא מלכתחילה?

   תומאס באך, יושב ראש הוועד האולימפי (GettyImages , Alexander Hassenstein)
   באך (צילום: אימג’בנק, Gettyimages)

   האונס הקבוצתי בהודו שוב עלה לכותרות

   לפני חצי שנה נאנסה סטודנטית בת 23 בדלהי שבהודו, ומתה אחר כך מהחבלות הקשות. מעשה האונס הזה גרר גל של מחאות המוניות אשר הובילו לרפורמות בחוקים נגד אונס, וגם לעלייה בכמות הדיווח על אונס.

   ביום שישי גזר בית הדין על ארבעת האנסים גזר דין מוות. התגובות ברחוב בדלהי היו מעורבות – מצד אחד שמחה על כך שהאנסים "קיבלו את שהגיע להם", אך מהצד השני התריעו על כך שמדובר בתופעה משמעותית בהודו. כמה מפעילות המחאה אף הביעו חשש מכך שעונש המוות יסווה את הבעיה האמיתית ואת הצורך לברור מהו הגורם לאונס בהודו, ואיך אפשר להתמודד איתו.

   הורשעו הנאשמים באונס הקבוצתי וברצח בהודו (רויטרס)
   בדרך לגזר הדין (צילום: רויטרס)