פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: האם החזה שלי עוד יגדל?

   וגם - למה אני כל כך לחוצה בחדירה ולא מגיעה לאורגזמה? ד"ר אברמוב עונה על השאלות שלכם

   בת 17 שואלת:

   יש לי חזה מאוד קטן. אני יודעת שהוא לא יגדל יותר כי קיבלתי מחזור לפני שנתיים בערך, אבל זה לא נעים שהציצים אפילו לא מתחילים מאמצע החזה שלי, הם כאילו עצרו ממש באמצע הגדילה, והם עדיין קטנים ומשולשים כמו לילדות בכיתה ו'. ואני בכלל רזה מאוד.

   איך אני יכולה לגרום להם לגדול? אני צריכה להשמין בשביל זה?

   ד"ר אברמוב עונה:

   יכול להיות שהחזה יגדל עוד קצת עד גיל 18. גלולות יכולות במידה מסוימת להגדיל את החזה עקב הפעילות ההורמונלית שלהן, אבל אין טיפולים תרופתיים אחרים שיכולים להגדיל חזה והשמנה תעזור אולי במידה קטנה בלבד.

   בת 16 שואלת

   האם לגברים יש שינוי פיזיולוגי כלשהו לאחר קיום יחסי מין בפעם הראשונה? כמו שלנשים נקרע קרום הבתולין?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לא.

   אנונימית שואלת:

   אני והחבר שלי ביחד כבר שנתיים, אני יורדת לו והוא יורד לי. אולי פעמיים הייתי אומרת שהצלחתי להגיע לכמעט גמירה, אבל אף פעם לא הצלחתי לגמור איתו. זה לא שהוא לא מושך או לא מגרה אותי, להיפך. בזמן של נשיקות צרפתיות, ירידות, נשיקות על הצוואר - אני מיד מתחרמנת ורוצה להגיע לאקט ומרגישה שאני יכולה להגיע לגמירה, אבל כשהאקט עצמו מתחיל אני נלחצת ומתחילה לחשוב אם זה בסדר והאם אני עושה את זה נכון וכל מה שהרגשתי לפני שתי דקות קודם נעלם כאילו לא היה קיים.

   כשאני עושה לבד אני גומרת, אבל איתו - פשוט לא יודעת. דיברנו על זה, והוא אמר לי לא לחשוב על האקט, להירגע ופשוט לזרום, וניסיתי אבל אני תמיד נלחצת. חשבתי שאולי תוכל להמליץ לי משהו לעשות כדי להירגע.

   ד"ר אברמוב עונה:

   התגובה המינית שלך תקינה, את מתגרה ונהנית מכל המסביב, את יודעת להגיע לאורגזמה כשאת לבד עם עצמך - אך נתקעת כשאת איתו. והסיבה היא, כמובן, הלחץ לגמור והמחשבה על האורגזמה.

   לפעמים עם בן זוג יש פחות תחושת שחרור וביטחון מאשר כאשר את מאוננת לבד ובסבלנות ואז את יכולה להתרכז בתחושות ובגירוי ובמגע. עם בן הזוג נכנסות מחשבות שליליות כמו מתי תגיעי לאורגזמה, כמה זמן הוא צריך לגרות אותך ולא נעים לך ממנו ואז את מאבדת סבלנות וריכוז. ככל שתחשבי יותר על התוצאה - האורגזמה - תאבדי את הדרך. הריכוז המיני, ההנאה והגירוי שהם אלו שגורמים לאורגזמה. ואם את מתקשה בזה, כדאי לפנות לעזרה לטיפול מיני.

   יש לכם שאלה לד"ר אברמוב? צריכים עצה בנושא מיניות?

   שלחו לנו את שאלתכם, בציון הגיל שלכם בלבד, וד"ר אברמוב תענה גם לכם!

   הלינק לא עובד לכם?

   שלחו לכתובת zonesupport@walla.net.il

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE

   בטור שעבר: "תמיד כואב בסקס ראשון?"