פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לטיול יצאנו

   עם מי הכי כדאי לצאת לטיול - עם המשפחה או עם החברים? אנה מעדיפה עם החברים, טל מעדיף עם המשפחה, ואתם - מצביעים!

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלה: הכי כיף עם חברים

   אין כמו אמא. ואבא הוא הכי בעולם. אבל כמה אפשר להיות כבול למשפחה, לסור למרותה ולדאוג להיות ילד טוב ירושלים? אז החלטתם לטוס קצת, לראות עולם, ל-ה-נ-ו-ת, אז למה לא עד הסוף? אני מציעה שתגייסו שניים שלושה חברים טובים שאפשר לסמוך עליהם, ויאללה.

   למה? קודם כל, כן, זה משנה לגמרי את אופי הטיול, תוכלו ללכת לבלות או להתפרק במועדון או כל דבר שבראש שלכם. גם הרבה יותר כיף לגלות את העולם יחד עם החברים, שאין להם מושג מהחיים שלהם בערך כמוכם, מאשר לקבל סיור מודרך מההורים המלו מדים והנבונים.

   אז נכון, טיול שכזה ידרוש מכם, חוץ ממשובת נעורים, הורמונים וחוצפה ישראלית מלוא המזוודה, גם אחריות ותשומת לב. אבל - וזה אבל גדול - כמה חברים טובים ומשוגעים הם מרכיב עיקרי במתכון המושלם: תחושת בגרות משגעת מהולה בהנאה צעירה והיסטרית. מה יכול להיות יותר טוב? כדאי ורצוי ללחוץ על פאוז בחיים המשפחתיים, ולטפח קצת את חיי החברה. כי לא תלכו עם אמא למועדון, נכון? נכון. יאללה לנתב"ג.

   (אנה קליימן)

   הצד שלו: הכי נוח עם המשפחה

   נכון, על הנייר, עדיף לנסוע לחו"ל עם חברים: אפשר לעשות מה שרוצים, אין מי שיגביל אותך, אף אחד לא יכריח אותך לראות נופים משעממים או מקומות של זקנים, אפשר לצאת בלילה בלי לתת דין וחשבון, ובגדול, אפשר להיות אדון לעצמך. אבל זה כאמור, על הנייר.

   כי בפועל, כשתסעו לחו"ל עם חברים, פתאום תגלו אצלם דברים ותכונות שלא הכרתם קודם, וחבל. בארץ אתם אולי אוהבים את אותם הדברים, אבל עכשיו כל אחד מכם רוצה לעשות משהו אחר, לאכול במקום מסויים, ללכת לפאב הזה או למסיבה ההיא שלכם אין חשק להיות שם בכלל, וככה יוצא שכל הטיול מתבזבז על מריבות, אי הבנות וטעם מר בפה.

   נסיעה לחו"ל עם המשפחה יכולה אולי להיות משעממת, אבל לפחות אתם יודעים שהיא לא תשתבש לכם באמצע. אתם גם ככה מבלים את רוב החיים שלכם עם ההורים והאחים או האחיות שלכם, פשוט עכשיו אתם עושים את זה מעבר לים. ואם גם הטיול עם המשפחה ישתבש איכשהו, תמיד תוכלו להתנחם שלא אתם שילמתם עליו. ככה זה כשיש דיל לזוג הורים+ילדים. חופשה נעימה!

   (טל שפר)

   בטור שעבר הם התווכחו אם אפשר בכלל למצוא אהבה בפייסבוק. אתם קבעתם: אי אפשר!