פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   פסיכומטרי - לפני או אחרי צבא?

   להיפטר מזה כבר עכשיו, או לחכות עד אחרי הגיוס? טל ושירה מתווכחים, ואתם - מצביעים

   הצד שלו: אין לאן למהר, תנוחו קצת

   מזלטוב! אחרי 12 שנים מפרכות סופסוף סיימתם את חובותיכם למערכת החינוך, ועכשיו כל מה שנשאר לכם לעשות זה לחגוג. כלומר, לפחות עד שתצטרכו לפרוע חוב כבד יותר ולהתגייס לצבא. אבל הצבא עוד רחוק יחסית (במידה ודחו לכם את הגיוס. אם לא, באסוש), מה שאומר שיש לכם מספיק זמן לחגיגות וחופש. אמרתם חגיגות וחופש? אמרתם פסיכומטרי! אז זהו, שלא.

   לעשות פסיכומטרי לפני הצבא פירושו להעניש את עצמך. כאילו עכשיו לא סיימתם תיכון, ובמקום לנצל את התקופה שנותרה לכם באזרחות לדברים קלילים ומהנים, אתם גוזרים על עצמכם חודשים של למידה אינטנסיבית שבסופה מבחן מורט עצבים. למה זה טוב?

   ומילא הזמן היקר שמתבזבז לו, עוד לא דיברתי על אלפי השקלים שעולה קורס ההכנה שעדיף להשקיע אותם במשהו אחר, ובעבודה שיתכן מאוד שעד שתשתחררו מהצבא כבר יבטלו את הפסיכומטרי, ואז יסתבר לכם שנבחנתם בו לשווא. בחיים, לכל דבר יש את הזמן שלו. הצבא הוא שלב לא קל, ועדיף להגיע אליו עם ראש נקי ושקט, ולא אחרי שלב לא קל אחר בדמות הפסיכומטרי. תיהנו!

   הצד שלה: לא עדיף להיפטר מזה כבר עכשיו?

   פסיכומטרי זה שלב בדרך ללימודים האקדמאים שהוא דבילי לכל הדעות. ובכל זאת, זה המדד, מטופש ככל שיהיה, ולא יעזור למחות נגד זה. ציון טוב בפסיכומטרי פותח דלתות שכדאי שיהיו פתוחות, גם אם אתם נעולים על קורס תרפיה בפירות-הדר או שיט אחר שלא דורש פסיכומטרי. וכשהמוח עוד צעיר, לא חלוד או עייף ובעל יכולות למידה ושינון גבוהות - זה הזמן המושלם לסיים עם הבחינה ולהיפטר מעונשו של זה.

   חוץ מזה, לפני שתי דקות עשיתם בגרות במתמטיקה ובאנגלית, אתם עוד זוכרים חצי מהחומר שצריך ללמוד לפסיכומטרי, למה ללמוד הכל מחדש אחרי הצבא? שלא לדבר על ההנחות ההיסטריות שקורסי הכנה למינהם עושים לתיכוניסטים. חבל שתשלמו אחרי הצבא חמש אלף שקל נוספים בשביל לבלות מול הפייסבוק בין האנגובר אחד לשני בחודשים הספורים שלפני הצבא. בקיצור, למה לדחות למחר את מה שאפשר לעשות היום, בזול יותר ובקלות יותר?

   בטור שעבר הם התווכחו אם צריך לקנות מתנה לחבר המתגייס. אתם קבעתם - כן, צריך!