פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לעולם בעקבות השמש

   מה עדיף: עור שזוף או חיוור? טל מעדיף להישאר לבנבן, שירה מעדיפה לתפוס צבע, ואתם - מצביעים

   (צילומים: imdb)

   הצד שלו: עדיף להישאר לבנבן

   לא משנה כמה רציתי, כמה ניסיתי וכמה שעות שכבתי בים כשאני מפקיר את גופי הלבנבן והרופס לשמש - עדיין במקום לקבל גוון חום ושזוף תמיד הייתי חוזר הביתה כשאני אדום, כואב, מגרד ובעיקר מושפל. איך זה שכולם מצליחים להשתזף ואני לא?

   עם השנים ההשפלה חלפה, ולמדתי לא רק לאהוב את הצבע הטבעי שלי ולקבל את העובדה שהגנים האשכנזים שלי הם אלו שמונעים ממני להשתזף - אלא הבנתי שגם אם השיזוף יפה ומחמיא, הוא מסוכן ומזיק לבריאות. וכן, אני יודע שאני נשמע כמו סבתא שלכם כשאני אומר את זה, אבל זו האמת.

   אתם אולי חושבים שאתם שיא המגניבים כשאתם שוכבים חצי עירומים בחוף ורק מחכים שהשמש תצופף לכם את הפיגמנטים ותהיו שזופים ויפים, אבל בעוד המון שנים מעכשיו, כשהגוף שלכם (או שלכן) יהיה מקומט ומלא נמשים וכתמים חומים של זקנות, תבינו על מה אני מדבר. וזה עוד במקרה הטוב. מכירים את סרטן העור? הגורם העיקרי לו הוא חשיפה לא מוגנת לשמש. אבל היי, מה זה קצת סרטן לעומת גוף שזוף.

   הצד שלה: הכי יפה עור שזוף

   גם אני אשכנזייה לבנבנה, וחבל, אלא שבמדינת ישראל שטופת השמש יש פתרון למצוקתנו: חוף הים. שלוש שעות על הבטן, שלוש שעות על הגב, ואתם מסודרים עם צבע חדש שיבלוט למרחקים (אדום או חום, מה זה משנה? הכל יותר טוב מהלבן הנורא).

   אז האמת היא שבדרך כלל אני אחראית, מורחת קרם הגנה ויושבת בצל, ודווקא שבוע שעבר הלכתי לים ובטעות ובטעות ישבתי בצל והצל זז והופ - חזרתי הביתה אדומה כמו אחרון הקומוניסטים. אלא מה? מסתבר שאחרי כמות נכבדה של ג'ל אלוורה, האדום עובר והגוף משנה את צבעו לגוון שחמחם נעים לעין. איך לא ידעתי את זה קודם? כל מה שצריך לעשות הוא לנמנם על החוף ולשים משקפי שמש טובות (או מגבת על הראש) כדי שלא ישרפו לכם הקרניות. ו-וואלה! קיבלתם צבע חדש!

   אז לשבת בשמש יכול לעשות לכם סרטן, וכנראה שהם צודקים. מצד שני גם לדבר באייפון לשתות קולה ולאכול בשר כנראה יעשה לכם סרטן, וכאן לפחות אפשר למרוח קרם הגנה. אז אם כבר נמות - לפחות נחיה יופי. תיהנו בשמש!

   בטור שעבר הם התווכחו מה עדיף - בגד ים שלם או ביקיני. אתם הצבעתם - ביקיני!