פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   המדריך למתבגר המבולגן

   אימא מנדנדת שתסדרו כבר את החדר וזה נראה לכם כמו משימת התאבדות? כך תיפטרו מהבלגן אחת ולתמיד

   1. תרצו להיפטר מהבלגן

   אבל באמת. לא רק מיאוס קל מההצקות מההורים שתסדרו כבר, אלא שהעובדה שהחדר שלכם נראה כמו מזבלה תצא לכם מכל החורים. אם זה אומר לחיות עוד כמה שבועות בתוך תא הרפש שאתם קוראים לו החדר שלכם – שיהיה ככה. הרי אתם יודעים שאם לא נמאס לכם באמת, אתם לא תסדרו באמת. ואפילו אם תסדרו – הסדר לא יחזיק מעמד אפילו יומיים ותחזרו לבלגן המוכר והטוב.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   2. תעשו את הצעד הראשון

   מסע של אלפי קילומטרים מתחיל בצעד אחד. למזלכם אתם לא יוצאים למסע כזה, אתם כולה מסדרים את החדר, אבל גם כאן הצעד הראשון הוא הכי קשה. אין מה לעשות, זה מעצבן ומעיק אבל חייבים להתחיל. נסו לשים מוזיקה כיפית ברקע, זה הופך את כל התהליך לנחמד יותר.

   שומעת מוסיקה ומקרצפת (ShutterStock)

   3. תיפטרו מהזבל

   אם החדר שלכם מבולגן באופן קבוע, כנראה שיש לכם יותר מדי דברים. הגיע הזמן להוציא את שקיות הזבל ולזרוק את כל מה שאתם לא צריכים. כן, גם אוסף בדיחות הבזוקה שאתם צוברים מכיתה ג' נכנס תחת הקטגוריה, ולא, אין שום סיבה שיהיו לך שלוש מברשות שיער. אם אתם נפטרים מדברים שמישים כמו בגדים, משחקים וספרים, חבל שהם ילכו לפח; תנו אותם לתרומה במקום. ככה כולם מרוויחים – לכם יש פחות שטויות בחדר, ואנשים שבאמת צריכים את הדברים שלכם מקבלים אותם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   4. תסדרו גם את המקומות שאתם בדרך כלל לא מגיעים אליהם

   לא פתחת את הצד הזה של הארון מאז הבת-מצווה? אתה בכלל לא זוכר מה יש במגירות מתחת למיטה שלך? הגיע הזמן לסדר גם את המקומות האלו. אז נכון שהחדר שלכם יכול להראות ממש מסודר גם אם תתרכזו רק במיטה, בשולחן ובמה שביניהם, אימא תשמח והיא תעזוב אתכם בשקט. אבל אנחנו לא מסדרים בשביל אימא, זוכרים? אנחנו מסדרים בשביל שבאמת יהיה מסודר. ובשביל שבאמת יהיה מסודר צריך להגיע גם למקומות הנשכחים, גם הם חלק מהחדר. חוץ מזה, לכו תדעו, אולי תמצאו ככה דברים מגניבים ששכחתם שיש לכם.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   5. אם אתם כבר מסדרים, תנקו קצת

   אז רוקנתם את כל המגירות, מיינתם את הדברים וזרקתם את מה שאתם לא צריכים. רגע לפני שאתם מחזירים את הדברים פנימה, תעבירו בפנים איזה סמרטוט. הרי אתם יודעים שלא יהיה לכם כוח לרוקן את המגירה הזו שוב רק כדי לנקות אותה. זה אולי נראה כמו טרחה, אבל זה בעצם חוסר לכם עבודה.

   סמרטוט רצפה (ShutterStock)

   6. תסדרו את הדברים בהגיון

   אין שום סיבה שבגדי החורף שלכם יהיו במדף הכי נגיש בארון כשיש 30 מעלות בחוץ. גם אין שום סיבה שהבושם שאתם שמים רק בחתונות ובחגים יהיה באמצע השולחן. שימו את הדברים השימושיים במקום נגיש, ואת השאר תאחסנו.

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   7. קופסאות הן החברות הכי טובות שלכם

   כשאני כותבת תאחסנו, הכוונה היא לא לזרוק הכל במדף הכי גבוה ולקוות שזה לא ייפול עליכם מרוב שעמוס שם. הכוונה היא לאחסן בצורה... מסודרת. כן כן, זה מעצבן והרבה פחות כיף מפשוט לזרוק הכל ולגמור עם זה, אבל אם אתם רוצים שהסדר יחזיק מעמד אתם חייבים לסדר עד הסוף. לאחסן בצורה מסודרת אומר שגם שם צריך שיהיה סדר מסוים. קופסאות הן אמצעי מעולה לשמור על סדר במקומות האחסון, במיוחד אם מדובר בדברים קטנים כמו תכשיטים, לקים, קליפסים וכדומה (בקיצור, שטויות של בנות).

   מעבר דירה - אילוסטרציה (ShutterStock)

   8. תשמרו על שגרה של סדר

   לא מספיק שעשיתם את כל הסעיפים שכתובים למעלה כדי שהחדר שלכם יישאר מסודר לאורך זמן. אמנם החלק המתיש מאחוריכם, אבל עכשיו אתם צריכים לשמר את המאמץ שהשקעתם בסדר. גם אם אתם עייפים בסוף היום, אל תזרקו את הבגדים על הרצפה, תשתדלו להחזיר כל דבר למקום, למרות שזה מעצבן. אם החדר שלכם בכל זאת ממשיך להתבלגן כל פעם מחדש, תקדישו כמה דקות פעם בכמה ימים כדי לעשות קצת סדר.

   אילוסטרציה (ShutterStock)