פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   גלולות VS קונדומים - מה את מעדיפה?

   איזה אמצעי מניעה עדיף - קונדומים או גלולות? אלה ודורית מתכסחות בסוגיה. ומה אתן מעדיפות? הצביעו

   בעד גלולות: למי יש כוח לשים קונדום?

   החודש הראשון שבו לקחתי גלולות היה גיהינום. אבל מאז שההלם הראשוני של הגוף שלי עבר ונגמר, מעולם לא הייתי מאושרת יותר. אחרי חודש אחד של חוסר איזון, בכי וכאבים, הכול הפך להיות מאוזן יותר. זה נכון שזה קשה לזכור לקחת כל יום, למעשה זה החיסרון העיקרי, ויצא לי לפספס גלולה אחת או שתיים בחיי, אבל לרוב אין לפספוס הגלולה תוצאות משמעותיות מדי.

   ובכלל, במערכת יחסים רציפה, קונדומים הם יצר השטן. גם אם שומרים אותם ליד המיטה, המחשבה של להפסיק לרגע את כל מה שאתם עושים, את הלהט והיצרים, כדי להביא אותו, לפתוח את האריזה, להבין על איזה צד צריך לשים אותו, לשים אותו, ובסוף גם להקהות את ההנאה של שני הצדדים על ידי שרוול גומי מלאכותי. ומה אם אתם רוצים לשכב במקום שהוא לא המיטה? זה דורש תכנון מראש ומוציא את כל הכיף מספונטניות של בית-ריק-מטבח-ספה-שולחן-כסא-כל-מקום-שאפשר. כמובן שבסטוצים קונדומים הם לחלוטין חובה, כי אתה לא יכול לדעת מי עומד מולך ואם הוא שכב עם החבר של החבר של החברה שלך ולמי מהם הייתה זיבה, אבל אחרי חודש-חודשיים-שלושה של היכרות, כשאתם כבר סומכים אחד על השני, אין סיבה לחוצצי גומי.

   ואם כרגע אני לא במערכת יחסים? אם אני בכל מקרה משתמשת בקונדומים, למה אני צריכה גם לזכור לקחת גלולה בכל יום? כי כולם עושים טעויות. קונדומים נקרעים גם כשלא שמים לב, ואת לא רוצה שיקרה מצב של חוסר ודאות עד סוף החודש. עדיף לך להיות מוגנת לפחות מהריון. במקומות כמו "דלת פתוחה" ומרפאות נוער, מחלקים חלק מסוגי הגלולות בחינם או במחיר מסובסד מאוד מאוד מאוד, כך שהמחיר לא מהווה באמת בעיה.

   (אלה בניאן)

   בעד קונדומים: למי יש כוח לקחת גלולה?

   הקונדום והגלולה, שניהם אמצעי מניעה. השאלה היא – מניעה של מה? בעוד שהגלולה מונעת הריון בלבד, הקונדום מונע, מלבד הריון, גם מחלות מין שונות כדוגמת איידס. בנות שבוחרות להשתמש בגלולות צריכות ללכת ולהיבדק יחד עם כל אחד מהפרטנרים שלהן על מנת להבטיח שלא תידבקנה במחלות מין. וכעת נשאלת השאלה, מה יותר פשוט – ללכת להיבדק בכל פעם מחדש או להיעזר בקונדום?

   את הגלולות צריך ליטול על בסיס יומיומי, גם אם באותו היום אתן לא מתכננות לקיים יחסי מין. אם שכחתן גלולה אחת תוכלו ליטול אותה תוך עשרים וארבע שעות, אך אם שכחתן שתיים ברציפות, המצב כבר מורכב יותר ומומלץ שתעברו לקונדומים להמשך החודש. העובדה שכל כך קל לשכוח ליטול גלולה, גורמת לקונדומים להיראות אטרקטיביים מאי פעם.

   חוץ מזה, לא כל גלולה מתאימה לכל אחת. לפני שאתן מתחילות ליטול גלולות אתן צריכות לגשת לרופא שלכן כדי שיתאים לכן את המינון והגלולה המתאימים עבורכן. איך הוא עושה זאת? על ידי שיטה של ניסוי וטעייה. זאת אומרת שבתקופה הראשונה בה תיטלו גלולות אתן צפויות לסבול מתופעות לוואי מציקות במיוחד, כמו כאבים ובחילות. לא רק זאת, אלא שבמהלך החיים ייתכן ותיאלצו להתאים את הגלולות מחדש, אם למשל תתחילו לעשן.

   האם הקונדומים באמת מוציאים את ההנאה מהאקט המיני? ובכן, לא ממש. הקונדומים מאוד השתכללו בשנים האחרונות והם מגיעים במגוון של צבעים וטעמים, כך שכל אחד יכול לבחור לפי העדפותיו, וההנאה לא צפויה להיפגם. חוץ מזה, יש לקונדום עוד ארבעה יתרונות בולטים שמשאירים את הגלולה אי שם מאחור: הוא פשוט מאוד לתפעול, זמין מאוד ויחסית זול, וההצלחה שלו עומדת על 97%. בקיצור – אם משווים בין הקונדום לגלולה, אין כאן בכלל שאלה.

   (דורית כספי)