פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עיר של קלישאות

   לא רק סרטים צריכים להיות עשויים טוב, גם הטריילרים שלהם. מדור חדש בודק עד כמה שווה הטריילר לסרט חדש שיוצא - והפעם: "עיר של עצמות"

   מה אנחנו יודעים על הסרט:

   "עיר של עצמות" הוא, באופן מפתיע, סרט המבוסס על סדרת ספרים מצליחה לנוער. אם נראה לכם שהיום כל הסרטים מבוססים על סדרות ספרים מצליחות לנוער, אני מבטיח לכם, אתם לא משוגעים, אתם פשוט מסוגלים לראות דברים שאחרים לא מסוגלים לראות. למשל, אתם מסוגלים לראות שהוליווד כבר מזמן לא מתאמצת להרשים אתכם. ובכל זאת, "עיר של עצמות" נמצא במקום טוב מבחינת הביקורות, וקל יותר לשים אותו באותה קבוצה עם "משחקי הרעב" מאשר באותה קבוצה עם "דמדומים". במילים אחרות, הסרט ייצא מזעזע, או די סבבה.

   קראו חינם את הפרק הראשון בספר "עיר של עצמות"!
   למה בעצם אנחנו כל כך מתלהבים מסרטים על רומן עם ערפדים/אנשי-זאב/זומבים/שדים?

   הנפשות הפועלות:

   אז יש לנו את לילי קולינס בתפקיד קלייר (אותה אתם אותלי זוכרים כשלגיה ב"מראה מראה"), ואת ג'יימי קמפבל באוור על תקן המיועד הרומנטי. אבל עזבו אתכם משטויות, האנשים המעניינים בהם הם לנה היידי כאימא של קלייר (AKA סרסיי לאניסטר מ"משחקי הכס", המלכה שאוהבת לשכב עם קרובי משפחה) ואת ג'ארד האריס (AKA ליין פרייס מ"מד מן", שבטח גם כאן ישחק בריטי קלישאתי).

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   קשוחה אך רגישה! לילי קולינס

   מה קורה בטריילר:

   ובכן, שיט-לואוד. יש לנו אקספוזיציה נחמדה: קלייר היא נערה ניו יורקרית חביבה שלא מוכנה לעשות גבות. יום אחד היא חוזה ברצח מחריד במועדון, ואז מסתבר לה שרק היא מסוגלת לראות כל מיני דברים מוזרים, ובלה-בלה-בלה, מסתבר שהיא לא "מנדיין", שזה ה"מוגלגים" של בני הנפילים, אלא ציידת שדים. זה משהו שהיא קיבלה כתורשה בדם. עזבו, גם אני לא הבנתי. משם קלייר מתגלגלת למקצוע של הרג השדים שכולל כמובן לבוש בגדי עור וחיטוט בספרים עתיקים. באפי עשתה את זה הרבה לפני שזה היה מיינסטרים.

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   מה נהייתם לי באפי?

   פסקול הטריילר:

   ובכן, אי אפשר לטעות עם רדיוהד.

   כמות צפירות ה"אינספשן" בטריילר:

   0. יוצר הטריילר זוכה במארז תיונים לשנה!

   הרגע הטוב ביותר בטריילר:

   לנה היידי מתקרבת לחור ההצצה של הדלת, ולפתע היא עפה יחד עם הדלת לצד השני של החדר, ואז, אני מקווה, נרצחת באכזריות. חיכיתי לרגע הזה כבר שלוש עונות של "משחקי הכס".

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   תמותיייי

   ממה כדאי להיפטר:

   אוקיי, בואו נדבר על הבחור הבלונדיני ההוא, מר ג'יימי באוור. אני חושב שמצאנו את הגרסה הגברית של קריסטין סטיוארט. אם ניקח תצלומים שונים מהטריילר הזה ונדביק אותם אחד ליד השני, נגלה שמדובר באותה ההבעה. אני לא אתפלא עם הוא לובש מסכה. ואני ממש מציע לקלייר להרחיק את אימא שלה ממנו. ידוע שהיא בקטע של בלונדינים. כמו כן, אנשי זאב? ברצינות?

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)
   אם תתאמץ עוד טיפה להיראות סקסי אתה עלול להתתפוצץ

   מדד הקלישאות:

   אלוהים, מאיפה להתחיל. אם אני אראה עוד טריילר אחד שכולו אקספוזיציה לסדרת ספרים, שלוקח נער/ה אבודה והופך אותם ל"מפתח", "פותחן" או ל"פקק" של נבואה עתיקה, שתשנה את העולם ותביא לתהפוכות מדהימות שיכללו חדי קרן בשפע, אני פשוט אקפוץ מבניין. מה שטוב זה שהטריילר נותן לנו לנחש מה הכוח המסתורי של קלייר שיבדיל אותה מהשאר ויהפוך אותה לפרס שכולם נלחמים עליו. הניחוש שלי: היא מסוגלת לקרוא מחשבות של פרוקי רגליים ויונקי כיס. כפלוס, לא זיהיתי אף משולש רומנטי באופק, ולכן אני מרוצה באופן כללי. אחלה סרט חבר'ה!

   ציון סופי:

   3.5. כי רדיוהד.

   בפעם שעברה אשחר התרגש מהטריילר של "משחקי הרעב: התלקחות"