פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שאלה פתוחה: לקט

   האם בתולות יכולות לגמור? ולמה סרטי פורנו כבר לא מגרים אותי? לקט משאלות המדור "שאלה פתוחה" של ד"ר אברמוב

   בת 15 שואלת:

   מישהי אמרה לי שבתולות לא יכולות לגמור, זה נכון?

   ד"ר אברמוב עונה:

   אין שום קשר בין גמירה וקרום בתולים. רב הבנות גומרות מגירוי של הדגדגן שבכלל נמצא מחוץ לקרום, בחיבור העליון של השפתיים הקטנות. אין שום צורך להחדיר אצבעות לנרתיק כדי להגיע לאורגזמה.

   בן 16 שואל:

   אני נמשך לגברים, אך היו לי כמה חברות. לא קיימתי איתן יחסי מין כיוון שפחדתי שאיבר מיני לא יעמוד, כיוון שאני בקושי נמשך אליהן.

   רציתי לדעת - אם אקיים עם בחורה יחסי מין ואפנטז על גברים, אוכל להסתדר?

   שאלה זו מטרידה אותי נורא כיוון שכל החברים שלי כבר קיימו יחסי מין מלאים, ולא יהיה לי עוד הרבה זמן שאוכל להתחמק מזה.

   ד"ר אברמוב עונה:

   אתה מאוד צעיר עדיין, ואני לא רואה מה הדחיפות בקיום יחסי מין. ובכלל, אם אתה לא נמשך כלל לנשים, מדוע להתאמץ לקיים יחסי מין איתן?

   אם יש לך ספקות או שאלות או חוסר ביטחון שקשור בנטייה המינית שלך - כדאי שתפנה לשיחות ייעוץ. ובאופן כללי, אם אתה חושב שתצליח לקיים יחסי מין עם נשים יחד עם פנטזיות על גברים אתה יכול לנסות זאת.

   בת 17 שואלת:

   בכל פעם שאני מקבלת מחזור אני פשוט מתחילה לאבד את השפיות. אני לא מצליחה להירדם בלילות, לא מדברת עם אף אחד, לא מצליחה ללמוד, לא מצליחה לתפקד. אני רק אוכלת כל הזמן וזהו. כל היום אני רק בוכה. ואני לוקחת המון כדורים למרות שלא כואב לי. אני מתנשמת בכבדות כל הזמן.

   בנוסף, הדימום אצלי מאוד חזק, זה כבר לא נורמלי. לאמא שלי לא אכפת והיא בטוחה שאני סתם מנפחת את זה, ובגלל זה היא לא רוצה לקחת אותי לרופא, אבל זה נכון. זה כמויות של אולי רבע ליטר ביום.

   בבקשה תעזרו לי.

   ד"ר אברמוב עונה:

   את חייבת לפנות לרופא נשים. התגובה שלך מאוד קיצונית לדימום, ויש מקום לעשות לך בדיקות דם כדי לוודא שאינך אנמית או באמת מאבדת דם במחזור.

   אפשר לטפל בכמויות הדימום ולהקטין אותן, אבל צריך לבדוק מדוע התגובה הרגשית שלך כל כך קיצונית – האם זה תגובה לשינויים הורמונליים, או מסיבות אחרות. גם אם אמא שלך לא רוצה לקחת אותך לרופא, בררי על רופא נשים בקופת חולים וקבעי איתו עצמאית.

   בן 16 שואל:

   אני מאונן באופן קבוע לפחות פעם-פעמיים ביום מזה שלושה חודשים. גיליתי שבזמן האחרון סרטי הפורנו שאני רואה כבר לא מגרים אותי, ורק כשאני מפנטז על בנות אחרות אז אני מצליח לגמור. האם זה אומר שאני מוכן ליחסי מין או שהתרגלתי לאוננות יותר מדי?

   ד"ר אברמוב עונה:

   לדעתי התרגלת לצפות בסרטי פורנו והם כבר לא מגרים אותך באותה מידה כמו בהתחלה. להיות מוכן לקיום יחסי מין דורש בשלות רגשית ולא רק מינית.

   "שאלה פתוחה" עם ד"ר אברמוב - בכל יום ראשון בוואלה! ZONE