פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "ערה? כי זה לא עובד בינינו"

   להיפרד ממישהו בסמס זה לא הכי נעים - אבל אולי ככה הכי עדיף? טל ושירה מתווכחים, ואתם - מצביעים

   הצד שלו: לא נעים - אבל אפקטיבי

   לא נחמד, חסר רגישות, אנוכי ומראה על חוסר כבוד מוחלט: כל זה נכון, ועדיין, לפעמים פרידה באמצעות הודעת סמס היא הפתרון הנכון. גם כי זה נוח, גם כי זה מונע מבוכה, וגם כי לא תמיד אתה בטוח שתוכל להתמודד עם מה שיש לצד השני להגיד. או שפשוט לא אכפת לך. גם זה בסדר.

   להיפרד באמצעות סמס זה כמו להוריד פלסטר במשיכה אחת: זה אולי לא נעים, אבל כששוקלים את האופציות האחרות, מבינים שלפעמים אין ברירה, אלא לעשות את זה ככה. מה עדיף? להגיד ש"אנחנו צריכים לדבר" ולהיפגש? להיפרד בשיחת טלפון ולשמוע את הקשר מפרפר את פרפרורי הגסיסה האחרונים שלו? ברור שלא.

   כמובן שהכל תלוי בקשר עצמו. ככל שהקשר קצר יותר, כך הלגיטימציה לסיים אותו בסמס גדלה. יצאת עם מישהי פעמיים ולא נראה לך? תרגיש חופשי לכתוב לה את זה בווטסאפ. הכרת מישהי ואחרי חודש גילית שבעצם זה לא הולך? זה הזמן להכין את האגודל ולשלוח לה סמס פרידה נחמד. יש לך חברה שנתיים ואתה רוצה להפתיע אותה? תיפרד ממנה בסמס. הפתעה! את רווקה שוב.

   בטור שעבר הם התווכחו אם לנצל את חופש פסח כדי ללמוד או לבלות. אתם הצבעתם - לבלות!

   הצד שלה: זה מבזה את כל מערכת היחסים

   לא נחמד, חסר רגישות, אנוכי ומראה על חוסר כבוד מוחלט: טל כתב כבר לפניי את כל הסיבות למה פרידה בסמס היא דבר מגעיל. אבל הוא שכח שפרידה בסמס היא גם נבזית, פוגעת ומשפילה. אם היו עשרת הדיברות של הדייטים, ?אל תהיה בן-זונה ותיפרד בסמס? היה מופיע איפשהו בחמישייה הפותחת.

   כי פרידה בסמס פוגעת לא רק בחבר שנפרדים ממנו, היא פוגעת גם בך. כן - גם בך, הצד הנפרד! היא גורמת לכל הפרידה להראות כמו משהו נורא קל, בעוד שבמציאות מערכות יחסים הן דבר קשה ומסובך יותר מזה. לא נכנסים למערכת יחסים בקלות (תראו כמה אתרים קיימים רק כדי להסביר איך לגשת לבחורה בפעם הראשונה!), ובטח שלא יוצאים ממנה בקלות. אם אתה חושב שבסמס אחד תוכל לפטור מערכת יחסים שלמה, כנראה שמשהו בתפיסה שלך לגבי מערכות יחסים ממש מקולקל.

   גם פרידה היא מבחן, להצליח להפרד ממישהו פנים מול פנים אומר שבאמת בחרת לנתק את הקשר איתו, שמערכת היחסים באמת הגיעה לנקודה שבה כבר אי אפשר להיות ביחד יותר. פרידה בסמס היא מעשה פחדני של אנשים שמפחדים ממחויבות, מפחדים להיפרד, מפחדים מהכול. ההפתעה שתקבל היא אחרי שתשלח לי סמס - לי ממש לא יהיה אכפת, כי בחורות טובות לא צריכות פחדנים.