פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   עשר המכות לבני נוער

   קשה להיות מצרי בהגדת פסח, אבל לא פחות קשה מזה להיות נער מתבגר. קבלו את 10 המכות של הגיל הכי מחורבן שיש

   דם, צפרדע, כינים – כל אלה היו רלוונטיים כשהיינו בכיתה א', וגם זה לא בטוח. עכשיו, כשאנחנו כבר גדולים יותר, חזקים יותר ויפים יותר (טוב, אולי לא) – הגיע הזמן להתמודד עם מכות חדשות וכואבות לא פחות. קבלו את עשר מכות מצריים, גרסת המתבגרים.

   1. גשר בשיניים

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   נפתח בחידה לילדים: מי אני? אני גורם לכם להיראות כאילו יצאתם מסרט עתידני ולצפצף בבדיקות ביטחוניות. אימא ואבא רצו שתשימו אותי בגיל שתים-עשרה ותסיימו בגיל ארבע-עשרה, אבל אתם התעקשתם לדחות את הקץ וכעת אתם עם גשר בשיניים שנייה לפני הגיוס. אופס, גילינו.

   2. חצ'קונים

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   אין מצב שהמכה המיתולוגית-משהו הזו לא עברה לכם בראש (או על הפנים) בתחילת הכתבה, אבל באמת נראה לכם שנשאיר את החצ'קונים בחוץ? טוב, אז מה כבר יש לומר על החצ'קונים שאתם לא יודעים? זה אדום וזה כואב. לא שאנחנו מזלזלים בדבר ושחין, אבל איך אלוהים לא חשב להטיל את המכה הזו למצרים?!

   3. להביך את עצמך כשאתה בן 13 ולגלות את זה בגיל 16

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כיתה ז' זו תקופה מביכה עבור רובנו. סביר להניח שמגיל 13 ועד גיל16 נתבגר, סגנון הלבוש שלנו ישתנה וגם ניראה טוב יותר (ביי, גשר!). הבעיה היא שתמיד תצוצנה תמונות מביכות בפייסבוק שיזכירו לכם את הזוועות. ותודה למארק צוקרברג.

   4. יום הורים

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   זוכרים את המבחן ההוא שקיבלתם בו תשעים ומיד תליתם על המקרר? אז ביום ההורים, אימא ואבא הולכים לגלות ששל"ח זה לא המקצוע היחיד בבית הספר, אבל זה כן המקצוע היחיד שלא נכשלתם בו. זאת בתנאי, כמובן, שהמחנכת תזהה אתכם לאחר כל הפעמים שהברזתם מהשיעור שלה. בקיצור, תגידו ביי-ביי לאייפון לשבוע או שניים.

   5. הורים מביכים

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   אתם בגיל ההתבגרות, התקופה הכי יפה בחיים שלכם ונהנים מכל רגע (לא!). אבא ואימא רואים אתכם ומרגישים כאילו רק אתמול הם היו בגיל שלכם (ממש לא!). אז למה לא להתנהג כמו זוג מתבגרים? ואז אבא פותח פייסבוק, אימא ואת קונות בגדים באותה מחלקה בחנות וכל החברים שלכם כבר שמרו את מספרי הטלפון של שניהם (כדי שיוכלו לסנן אותם).

   6. תקופת מבחנים

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   החל מכיתה י', קצת כמו דובים – גם אתם יוצאים לשנת חורף. רק שאצלכם זה בדרך כלל מתרחש בקיץ, ואתם לא ממש ישנים אלא לומדים מסביב לשעון ולכן מתנתקים מפייסבוק וווטאסאפ. באסה.

   7. שכר מינימום

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   כנראה שמי שהחליט לקרוא לשבעה-עשר שקלים לשעה שכר מינימום מעולם לא היה טינאייג'ר שעובד במקדונלדס בחופש הגדול וצריך לשרת לקוחות, לטבול צ'יפסים בשמן רותח, לנקות ולהיות על תקן בייביסיטר בו זמנית. לא קל להתפרנס כשאתה מתבגר, אבל אל תחשבו שזה נהיה קל יותר כשאתה סטודנט.

   8. בני המשפחה שמתעניינים בהתבגרות שלכם

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   בני עשרים+ לא מפסיקים להתלונן על השאלה המעצבנת שסבתא לא מוותרת עליה כל חתונה מחדש - "מתי אצלכם?". ובכן, מדובר בקונספירציה! כן, מה שאתם שומעים. מה שבאמת מעניין את בני המשפחה שלכם הוא לא האם האח הגדול שלכם מתכוון למסד את הקשר, אלא האם כבר היה לכם חבר ראשון, האם התנשקתם ומה גודל החזייה שלכן, הבנות. הצרה האמיתית היא, שהם לא שואלים אתכם אלא את אימא, שיודעת הכל כי יש לה את סיסמת חשבון משתמש הפייסבוק שלכם. אוי, משפחה.

   9. תלונות

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   לא קל להיות מתבגר כשכולם מסביב מתלוננים עלינו. אימא לא מרוצה מהבלגאן בחדר, אבא חושב שאם לא הייתם כל כך עצלנים הממוצע שלכם היה גבוה בהרבה (כן, בטח), בבית הספר שוב כותבים לכם הערה על אי-הכנת שיעורי בית ובחדשות מתלוננים שההישגים שלנו בין הנמוכים בעולם. היי, אנחנו רק בני 16!

   10. מכת בכורות

   אילוסטרציה (ShutterStock)

   מכת הבכורות רלוונטית יותר מאי פעם לימינו. מכה להיות בכור: תמיד לוותר, תמיד להיות אחראי, ותמיד לשמוא על המעצבנים הקטנים האלה שנוגעים לך בדברים. מוות.