פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   5 שניות של תהילה

   ביוטיוב אפשר לדלג על הפרסומת כעבור 5 שניות - ורובנו מדלגים. אבל יש פרסומות שמנסות לגרום לנו להישאר. לפעמים זה מצליח

   אתה גולש ביוטיוב. השמש מצייצת, הציפורים זורחות, ואין שום סיבה לחשוש מפרסומות שיצוצו לך. עד שנטען סרטון נוסף, והקריין מכריז "הלבשה תחתונה בחצי מחיר באופנת חווה בפתח תקווה!". "תוכל לדלג על הפרסומת עוד 5 שניות" מבטיחה כתובית למטה. כאילו שתישאר פה עד אז.

   אבל זה לא חייב להיות ככה. פה ושם המפרסמים מנסים ליצור משהו מעניין על מסך המחשב, אפילו אינטראקטיבי, שיגרום לנו להישאר גם בשנייה ה-6, אחרי שזמן החסד של הפרסומת עבר. פרסומת שונה מאלה שבטלוויזיה, מצחיקה, קליטה וקצרה.

   זה, בכל אופן, מה שניסו לעשות בפרסומת של תפוצ'יפס, שרצה עכשיו בשניות הראשונות של סרטוני יוטיוב."בעוד כמה שניות תוכלו לדלג על הפרסומת", אומרת שם דמות של כיפה אדומה, "חבל, חבל, חבל". שזה באמת חמוד, העובדה שהם מודעים ליכולת שלנו לדלג על הפרסומת – אבל כאן בערך מסתיימת היצירתיות. כי הסרטון ממשיך לאותן דאחקות צפויות של מכירת צ'יפסים לצופים משועממים.

   אבל הנה, לאחרונה התחיל קמפיין שדווקא מצליח להשתחרר מהמוסכמות הרגילות, ואשכרה לגרום לנו לצפות בו בלי לדלג. מדובר בקמפיין של הוט לסדרה "חסמב"ה דור 3", שרץ בימים אלה ביוטיוב, ותפס לי את העין. קשה לזפזפ ממנו: הסרטון מתחיל כשתומר אופנר, הדמות הראשית בסדרה, נכנס לחדר בו נמצאים אנשי חבורת חסמב"ה המקשישים. עד כאן זה כלל לא נראה כמו התחלה של פרסומת.

   רק כשעוברות 5 שניות החסד ומגיע הזמן לדלג, מתחילה לפתע מוזיקת "הארלם שייק". זה מפתיע ומסקרן, אז לשם שינוי - אתה לא מדלג:

   ואז, בדיוק ברגע שכמעט גורם לכולם לרקוד בעליזות ולעשות דברים מוזרים – נותנים לך לבחור מבין מגוון אפשרויות מה יהיה ההמשך. ואפילו כאן עדיין לא דוחפים לך את הקידום של הסדרה לגרון, אלא מוסיפים עוד גאגים אינטרנטיים אהובים, כמו הסרטון הבא:

   והנה לכם פרסומת, שבאמת אפשר לאהוב. וזה בהחלט עניין נדיר. הגיע הזמן שחברות הפרסום יפנימו: אנחנו לא נשארים לצפות בפרסומות שלכם אחרי חמש שניות. רוצים שנשים אליכם לב? תתחילו להשקיע יותר, ולא רק בווליום של הסרטון שלכם. תראו לנו שחשבתם עלינו במיוחד.