פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   משחקים מסוכנים

   הגולש גל (17) כותב לנו שהוא לא מבין למה נותנים לבני כיתתו רישיון בגיל כל כך צעיר. זה רק עניין של זמן עד שהם יפגעו במישהו

   בחודשים האחרונים כל השכבה מדברת רק על דבר אחד: למי יש רישיון, באיזה טסט הוא ובאיזה שיעור.

   אז כן, אני מבין שזה מלהיב חלק מהילדים לנהוג לבד באוטו, ככה אתה נכנס לעולם של ה"גדולים". אבל לא צריך להגזים. אז תוכלו לנהוג, אז מה. לא תצטרכו ללכת ברגל, וגם תשמינו על הדרך.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   אבל העיקר, יש לי הרבה ביקורת על גיל הרישיון. ילדים בכלל ובישראל בפרט, עדיין לא מוכנים מנטאלית לקבל כזאת אחריות לידיהם. כשאני שומע את הפרחה הכי גדולה בכיתה מדברת על כמה הטסטר שלה היה מפגר, כי הוא כמעט הכשיל אותה אחרי שהיא נסעה מעל המהירות המותרת, ולא מבינה מה היא עשתה לא טוב - אני מקבל בחילה. לחשוב שבעוד שלושה חודשים היא לא תצטרך מבוגר באוטו, ולכו תדעו לאיזה מהירות היא תגיע...

   יש אנשים שלא הייתי נותן להם להביא לי כוס מים, והם מקבלים רישיון, וכעת והם משוחררים על הכביש עם מכונת הרג במשקל כבד - זה מפחיד אותי. ועוד לשמוע את אותה פרחה כמה דקות אחרי: "עוד שנה אני בצבא ומקבלת נשק לידיים, אבל נותנים לי באוטו להסיע רק שני אנשים, פשוט בושה" - עוד שנייה התעלפתי שם.

   תירגעו קצת! אתם לא משחקים פה בג'ימבורי. שנייה של חוסר תשומת לב - וגרמתם לנזק בלתי הפיך לכם, לחבר או לעובר-אורח אחר. קחו את זה קצת יותר ברצינות.

   נהיגה (ShutterStock)

   רוצים לפרסם טקסט בוואלה! ZONE?

   אם אתם בגילאי 13-19, ויש לכם משהו להגיד על עולמם של בני הנוער - כתבו לנו! שלחו לכאן את הטקסט בציון השם הפרטי והגיל שלכם, ואולי הכתבה תתפרסם במדור הדעות של ה-ZONE.