פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   הכתובת הייתה על החולצה

   רוצים להכין חולצת מזכרת מהטיול השנתי, מהתיכון או סתם מאיזה אירוע שמחר כולם ישכחו? כך תעשו זאת נכון

   האביב בפתח, ואיתו עונת הטיולים השנתיים. ובין אם זה גדנ"ע, טיו"ש או יום חפירות בעמק תפוח – אנחנו תמיד מזדרזים להכין חולצות מגניבות לכל הכיתה כמזכרת מהטיול המפואר. כולנו נתקלנו כבר בחולצות מעפנות עם ציורים מכוערים ומשחקי מילים מביכים, שגרמו לנו לתהות מי אכל את הכבוד העצמי של הכיתה. כדי למנוע תקלות מיותרות כאלה, אנו גאים להציג את המדריך ליוצר הגלופה המתחיל בישראל, מהדורת 2013.

   1. החלטה גדולה לוקחים בשנייה

   מילת המפתח היא אופי. איזה אופי אתם רוצים שיהיה לחולצה שלכם? מצחיק, מרגש, נוסטלגי, מטומטם, סאטירי, ביזארי, כולם ביחד? לרוב זה נגזר מאופי של האירוע עצמו. סיום חט"צ? מרגש עם מעט צחוקים. סיום תיכון? אל תהססו להיות סופר נוסטלגים, זה ישתלם לכם בעתיד. כל דבר אחר, החלטה שלכם, רק אל תחליטו על "הכול ביחד" - כי פשוט לא.

   2. מחשבות גדולות באות בקבוצות קטנות

   עם כל הכבוד לכל המחשבות הנהדרות של כולכם, זה לא יעבוד ככה ואתם יודעים את זה. דורות ניסו את זה לפניכם וכולם הגיעו לאותה מסקנה: הציבור מטומטם ולכן הציבור ישתוק. תחסכו לעצמכם את הכאב ראש של להקשיב לכולם, ותנו לצוות קטן להתנדב למשימה. הם כבר ישברו את הראש על נושאים וציורים ושטויות. התפקיד שלכם זה לנהוג בהם בנימוס ולהצביע כשהם שואלים איזו גלופה עדיפה. קפיש?

   3. כתבו זאת למטה

   כמו שמתחילים שיר אהבה, כתבו את כל הבדיחות הכיתתיות/שכבתיות שאתם יכולים לחשוב עליהם, את כל הדברים שקרו לאחרונה וגרמו לבאזז, את השמות הלוהטים והשמועות ההזוית. עכשיו תמחקו ותקצצו בלי בושה כל מה שאתם לא מצילחים למצוא לו פתרון ויזואלי. אם מצאת והוא סופר מסובך - תמחקו גם.

   עם הרשימה היותר מצומצת, יש לכם שתי דרכי פעולה: הראשונה היא לבחור את הרעיון הכי טוב ולהגזים אותו, והשניה היא לשלב כמה רעיונות למישמש הומוריסטי. תבחרו מה שמתאים לאופי הכיתתי.

   וכמה כללים חשובים:

   * רעיון שבו מככב ילד ספציפי מהכיתה, לטובה או לרעה, הוא רעיון גרוע. אם זה לטובה - רק הוא יהנה באמת ללבוש אותה ופיספסת את המטרה. אם זה לרעה - זה פשוט לא נחמד, ולא רק שפספסת את המטרה, גם פגעתם בעצמכם.

   * כשמורה מככב/ת זה לגיטימי.

   * קריצה מינית זה מבורך, אבל חולצה שכל מה שכתבת עליה זה "שמיניות עירוני א' יורדים לאילת ולא חוזרים עד שהיא גומרת " - על מי אתם עובדים? תעשו לעצמכם טובה ותשאירו את הקריצה ברמת הסאבטקסט.

   * עד כמה שזה מאתגר ומגניב, אל תנסו להעביר לחן במלל, מקסימום ציטוט משיר.

   * תבדקו באיזו כמות של חולצות אתם מקבלים הנחה. עדיף לקנות חולצה גם למורה, לעוזרת ולכלב מאשר לשלם יותר מדי.

   בהצלחה!