פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ריקוד מושחת

   להתמזמז במסיבה מול כולם - לגיטימי או דוחה? טל ושירה מתווכחים, ואתם - מצביעים

   הצד שלה: תפסיקו, יא דוחים

   יום חמישי בערב יוצאים לבלות עם החברים או החברות. את משקיעה בלהתלבש יפה ולשכנע את ההורים לתת לך את האוטו, מגיעה למועדון ומגלה מה? שזוגות דביקים ומגעילים הפכו את רחבת הריקודים לאזור המזמוזים שלהם.

   זוגות שמתמזמים במרחב הציבורי זה דוחה, אבל אלו שעושים את זה על רחבת הריקודים עוברים באמת כל גבול. בשביל אותם הזוגות אני רוצה להבהיר את מה שכולם חושבים: מזמוז זה לא ריקוד. וזה רק מביך את עצמכם, את חבריכם ואת כל מי שנמצא בסביבה.

   סבבה, תרקדו צמודים, תחבקו ואפילו תכניסו נשיקות. אבל אני לא אמורה להיות נוכחת בסקנד בייס שלכם. להתמזמז על רחבת הריקודים לא מראה על חיבה ואהבה שלכם אחד כלפי השני, זה רק מראה שאחד מביניכם לא יודע לרקוד (ואגב: כמו שזה נראה גם במזמוזים הוא לא בדיוק דני זוקו), או לחילופין שאתם ילדים עם יותר מדי הורמונים ופחות מדי סבלנות. לא משנה איזה משני המקרים מתאר אתכם יותר - אני לא רוצה לראות את זה כשאני באה לרקוד ולבלות. אז זוגות שמתמזמזים על הרחבה - גט אה רום!

   (שירה הדס נקר)

   בטור שעבר הם התווכחו אם תחפושת זוגית זה מעפן או לא. אתם קבעתם - לא, זה כיף!

   הצד שלו: תמשיכו, יא מאוהבים

   עד שסבתא שלי נפטרה, בגיל 87, היא וסבא שלי נהגו לשבת בסלון כשהם מחובקים, מנושקים ומרעיפים אהבה זו על זה. לא היה אכפת להם שכל המשפחה נמצאת סביבם וצופה בהם, וגם לנו לא היה אכפת, כל עוד הם היו לבושים. במקרה זה היה בסלון, אבל אין לי ספק שאם בגילם הם היו יוצאים למסיבות, הם היו נמרחים אחד על השניה גם על רחבת הריקודים בלי לדפוק חשבון לאף אחד. כי ככה בדיוק צריך.

   כששני אנשים מאוהבים וחושקים זה בזה, זה מתבטא בין היתר גם בנשיקות, חיבוקים וליטופים, על אחת כמה וכמה במסיבה שבה האווירה המשוחררת, ההרומונים מתפרצים והאלכוהול גורם לשחרור וקלילות. נכון, יש זוגות שלוקחים את זה רחוק מדי והמזמוזים שלהם גובלים במופע אירוטי, אבל אז מה. כל עוד הם לא פוגעים באף אחד, זכותם לעשות מה שהם רוצים, ומי שחושב אחרת כנראה שמקנא.

   כי זו הסיבה האמיתית שבגללה מפריע לאנשים מסויימים לראות זוגות מתמזמזים במסיבה: הם מקנאים. הם לבד, הם בודדים, והיחידה שתנשק אותם הערב תהיה אמא שלהם, שתחכה להם על הספה בסלון כשהם יחזרו מהמסיבה ותגיד להם כמה היא התגעגעה אליהם וכמה היא אוהבת אותם. ואז הם יתחבקו בסלון. לבד. איזה כיף להם.