פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   שברו את הכלים, לא משחקים

   אחרי שהוסיפו עדכון מודרני ל"מונופול" (חתול!), לא הגיע הזמן שנתאים את שאר המשחקים הישנים לתקופה? אנה משדרגת

   למקרה שעוד לא התעדכנתם, יצרני "מונופול" החליטו להוסיף כלי משחק בצורת חתול, לשאר כלי המשחק הקלאסיים. חתול, זה מה שיעזור להתאים את המשחק העתיק לעידן המודרני ולילדים שרק בוהים באייפון עכל היום. תחשבו מה שתרצו, אבל בעיניי – זאת סתם רפורמה מיותרת לחלוטין. מה הלאה? דמות מונופול בצורת PSY, הזמר של גאנגנם סטייל? דמות מונופול בצורת אובמה? נו באמת.

   אבל אם כבר להתאים את המשחקים של פעם למציאות של היום, אז עד הסוף. הוספתם חתול ל"מונופול" - אנחנו דורשים להכניס למשחקי החברה הקלאסיים גם את השינויים הבאים:

   סולמות וחבלים – גרסת מטכ"ל

   אין מה לעשות – הצבא קיים אצלנו בתודעה מאז שאנחנו קטנים. כמה פעמים שמענו "תאכל, תגדל – תהיה חייל", או "אח שלי חייל הוא יראה לך מה זה". ובכל מקרה להתאמן לטירונות זה אף פעם לא מוקדם מדי. לכן אנו מציעים את המשחק הברנד-ניו: סולמות וחבלים – גרסת מטכ"ל! כמו סולמות וחבלים המקורי, רק על אמת.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   שולה המוקשים – גרסת הגיידאר

   שימו לב, זה משחק מאתגר במיוחד. את\ה נמצא\ת בגיי-בר בחמישי\שישי\שבת בערב. המטרה היא, ממש כמו בשולה המוקשים המקורי - לקלוט כמה סטרייטים תועים (שעלולים לפוצץ את האווירה) יש במועדון. בהחלט אתגר.

   משחקי מחשב (יורם לימודים)
   (צילום:" יח"צ)

   להלביש את – ברוורס

   מכירים את כל משחקי ה"להלביש את בריטני/ריהאנה/האנה מונטנה/מפורסמת מצועצעת כלשהי"? אם נסתכל עליהן היום, נותר לנו להתפלל שמישהו באמת יקח את היוזמה וילביש אותן - דחוף.

   אבל אנחנו מציעים את אותה גרסה של המשחק – רק ברוורס. הילדים מקבלים בובה לבושה בכמה שכבות והם בוחרים מה להוריד, מה לכווץ בכביסה ולהלביש מחדש. חינוכי להפליא!

   דיפולט (יח"צ , פסטיבל הקולנוע ירושלים)

   נחש מי - עבריינים

   זוכרים את המשחק "נחש מי", עם לוח פרצופים ודמות שצריך לנחש בעזרת שאלות? אז כדי להפוך את זה לרלוונטי ומחנך יותר, אפשר להפוך את הדמויות לפוליטיקאים מכהנים. השאלות יהיו: "הורשעתי בעבירת מין?" "הואשמתי אי פעם בשוחד?" וכו'. זה הופך את המשחק להרבה הרבה יותר קשה.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   חמש אבנים דו-קיומי

   מה יותר חשוב, תגידו לי, מלפעול נגד גזענות ונגד אלימות בין בני נוער יהודים ופלסטינים? אחת הדרכים לעשות את זה היא כמובן, דרך משחקים חברתיים. בדיוק בשביל זה שודרג משחק "חמש אבנים": במקום לזרוק את האבנים זה על זה, תקפיצו אותם על היד.

   אילוסטרציה (ShutterStock)
   (צילום אילוסטרציה: ShutterStock)

   איזה משחקים ישנים אתם הייתם משדרגים?