פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   בלי סודות

   בזוגיות צריך לספר זה לזו הכול - או שאפשר לשמור כמה סודות לעצמך? שירה רוצה כנות, טל חושב שזה מוגזם - ואתם? הצביעו

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלה: זוגיות אמיתית דורשת כנות מוחלטת

   אנחנו חיים בחברה שיש בה לא מעט בעיות. ובבעיות אני מתכוונת לטלנובלות, אותן סדרות זדוניות שכל-כך הרבה נשים צופות בהן. כל מערכות היחסים שם מוצפות בגידות, שקרים, מניפולציות ואחים אובדים. אבל האמת היא שהמציאות יכולה להיות הרבה יותר פשוטה, אם רק נפסיק להתנהג כאילו אנחנו חיים בטלנובלה.

   כי מה הבעיה? אין כנות בין בני-זוג. אם בין הדמויות ב"יפים והאמיצים" הייתה כנות, אז היה אפשר למתוח את הסדרה למקסימום 20 פרקים, לא לאלפיים. אם רק הם היו מדברים אחד עם השני ולא שומרים את כל הסודות שלהם בארון, כל העניינים היו יכולים להיפתר הרבה יותר מהר ובקלות. ומי מאיתנו רוצה לחיות במערכת יחסים של 2,000 פרקים שבה אף אד לא מאושר בסוף?

   ככה זה, בני זוג שאין ביניהם כנות לא יוכלו לעולם לייצר אמון ומערכת היחסים נידונה מראש לכישלון. וכנות זה עד הסוף, מספרים גם את הדברים הקשים והרעים. הרבה מאיתנו חוששים שאם נספר את כל האמת יצחקו עלינו, יעריכו אותנו פחות או אפילו ינצלו את זה לרעתנו. אבל בן זוג שלא מוכן לשמוע את כל האמת, גם על הדברים המכאיבים מהעבר, הוא בן זוג שלא שווה להיות איתו, כי הוא לעולם לא יוכל לקבל אותך באמת. מי שאכפת לו ממך, יקבל אותך עם כל הדפיקויות מהעבר.

   הצד שלו: גם בזוגיות אפשר לשמור דברים לעצמך

   נכון, אחד היתרונות בזוגיות אמיתית הוא הקטע של הביחד: אוכלים יחד, ישנים יחד, מטיילים יחד, צוחקים יחד, וכמובן, מדברים על הכול. בעצם, כמעט על הכול.

   כי גם אם קשר זוגי פירושו שתי נשמות תואמות שמבקשות להתאחד ושני איברי מין שרוצים להיות האחד בתוך השני, עדיין: השיתוף ההדדי צריך להיות עד גבול מסויים. לאו דווקא בקטע של רגשות, אלא יותר בדברים פרטיים ואישיים, שעצם החשיפה שלהם לא תתרום כלום לקשר.

   אולי חברה שלך מאומצת והיא לא רוצה שתדע, אולי לא בא לך לספר לה שההורים שלך גרושים, אולי המשפחה שלה בקשיים כלכליים ולא מתחשק לה לחלוק, ואולי כשהיית קטן עברת ניתוח להסרת ביצה ואתה מעדיף להסתיר את זה בינתיים. וזה לגיטימי. יש דברים שרק אתה יודע ושמותר לך לשמור לעצמך. חוץ מהקטע של הביצה האחת. את זה קצת קשה להסתיר. איזה באסה.

   בטור שעבר הם התווכחו אם להתחיל עם בנות בפייסבוק. אתם קבעתם - כן, לגיטימי!