פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   את, אני והממשלה הבאה

   האם אפשר להסתדר עם בני זוג שיש להם דעה פוליטית הפוכה משלכם? שירה חושבת שכן, טל חושב שלא, ואתם - מצביעים

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   הצד שלו: דעות פוליטיות שונות? זה לא יילך

   בנוסף לדברים הרגילים שאתה רוצה שחברה שלך תהיה, כלומר יפה וכוסית, חשוב גם שיהיו לכם נושאי עניין משותפים, שיהיה לכם טעם דומה בסרטים, בספרים ובמוזיקה, ושתוכלו לחלוק את האהבה המשותפת שלכם לאותם דברים ולדבר עליהם.

   ואז מגיע הרגע ההוא שבו מדברים על פוליטיקה. אני לא מדבר על הגדרות יבשות כמו ימין או שמאל, אלא על דברים קצת יותר מהותיים: בעד ונגד החזרת שטחים, מה לעשות עם העובדים הזרים, האם צריך להפריד דת ומדינה, האם יש לגייס את החרדים, ועוד סוגיות מהותיות שעולות ושגורמות לך להבין שהחברה שלך היא מטומטמת גזענית לאומנית ימנית שלא מבינה מהחיים שלה, או לחילופין שמאלנית מסריחה שרוצה לשכב עם ערבים.

   כי זו האמת: על טעם שונה בסרטים או במוזיקה אפשר איכשהו להתגבר, אבל דעות שונות והשקפות עולם מנוגדות הן מתכון לאסון. גם מכיוון שאי אפשר לגשר עליהן, גם בגלל שכל צד בטוח שהוא צודק, וגם כי מרוב שרבים ועסוקים בהאשמות הדדיות לא נשאר זמן לשכב. חברה עם דעות פוליטיות שונות משלך קיימת רק בסרטים. אם בכלל.

   (טל שפר)

   הצד שלה: דעות פוליטיות שונות? אפשר להסתדר

   אימרה ישנה קובעת שאם תכניסו שני יהודים לחדר תקבלו שלושה קולות וארבע דעות. לכן אין שום הגיון בלנסות לחפש בחורה שיש לה בדיוק אותה דעה פוליטית כמו שלך. זה סתם חיפוש מתסכל שנועד מראש לכישלון, בייחוד בגלל שבמדינה כמו שלנו המפלגות וכל הדעות הפולטיות של כולם (במיוחד של קברניטי המדינה) משתנות כל יומיים. למה שחברה שלך תהיה שונה מהם?

   לא אכפת לך שלחבר השלך תהיה דעה שונה ממך כמעט בכל נושא, והרי מן הסתם הדעות שלכם יהיו שונות בסרטים מוסיקה ואופנה. אולי שניכם אוהבים רוק אבל היא חושבת ששלמה ארצי מלך ואתה חושב שהוא צפרדע. הדעות תמיד יהיו שונות בתחומים שחשובים לכם, אז מאוד הגיוני שאם אתם מתעניינים בפוליטיקה אז גם בתחום הזה הדעות שלכם יהיו שונות.

   כן, התחום הפוליטי הוא מורכב וסבוך ויש בו שאלות רבות הרות גורל. אבל אם אתה מוצא חברה שמסכימה עם כל מילה שלך דווקא אז נראה לי שאתה בבעיה. כי אם היא מסכימה עם הכל זה אומר אחד משני דברים: או שיש לכם דעות פולטיות פשטניות מאוד, או שנפלת על בחורה בלי אופי משלה. בשני המקרים יש מקום לדאגה.

   (שירה הדס נקר)

   בטור שעבר הם התווכחו אם לחגוג סילבסטר או לא. אתם הצבעתם: לחגוג!