פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לעבוד בזמן הלימודים - או לא?

   כולם רוצים לעבוד בחופש, אבל מה עם לעבוד בזמן הלימודים? דורין מתלבטת, ומה דעתכם?

   כולנו מחפשים דרך קלה להרוויח כסף בחודשי יולי-אוגוסט, ושוק העבודה מתמלא במתבגרים שמוכנים לבלות את רוב השבוע שלהם בניקיון, מכירה ומלצרות בעבור שכר מינימום.

   אבל כשמגיעים לשאר חודשי השנה, לחפש עבודה זה כבר לא מובן מאליו, ובני נוער רבים מתלבטים אם יוכלו לשלב עבודה אחר הצהריים עם לימודים בבית הספר. אז למה כן? ולמה לא? תחליטו בעצמכם.

   למה כן?

   1. Money, Money, Money
   היתרון הברור בכך שיש לכם עבודה קבועה במהלך חודשי הלימודים הוא: כסף. לא עוד להיות תלויים בהורים, ללוות מחברים או לקוות שתמצאו מזוודה מלאת שטרות ברחוב. כעת תקבלו משכורת מסודרת שתיכנס לחשבון שלכם באופן קבוע באיחור של עשרה ימים, ותוכלו לעשות איתה מה שבא לכם (שופינג היסטרי בקניון – הנה אנחנו באים!).

   2. לא תצטרכו להתפשר
   במהלך החופש הגדול אלפי תיכוניסטים מחפשים עבודה, מה שמחייב אתכם להתפשר על מקום העבודה או התנאים. בזמן הלימודים המצב שונה לחלוטין, מכיוון שרוב המתבגרים מפסיקים לעבוד בין ספטמבר ליוני. כבר לא צריך לנקות את השירותים במקדונלדס או לשטוף חדרי מדרגות עבור פחות משכר מינימום, מהיום תוכלו למצוא מקום עבודה שמשלם 21 שקלים לשעה, ולא מצריך מכם לנקות קיא של פעוטות!

   3. לא תהיו חייבים לעבוד בחופש הגדול
   לאחר עשרה חודשים מייגעים תוכלו סוף כל סוף לנוח בחופש הגדול, בעוד שכל חבריכם יחפשו עבודה באופן נואש. תכלס, למה נועד החופש הגדול אם לא בשביל לנוח?

   למה לא?

   1. זה עמוס
   איך שלא תהפכו את זה, ללהטט בין מבחנים, שיעורי בית ועבודה זה ממש לא קל. אתם עשויים למצוא את עצמכם ממלצרים בבית קפה בלילה שלפני המבחן בהיסטוריה, או עושים בייביסיטר במקום לתרגל חשבון דיפרנציאלי. לכן, אם אתם בוחרים לעבוד במהלך הלימודים, ודאו מראש שתוכלו לעמוד בזה.

   2. אי אפשר לקבוע דברים בספונטניות
   אם כל החברים קובעים ללכת לים מחר, או אפילו סתם לצאת בערב, יש מצב שאתם לא תוכלו להצטרף לחגיגה כי התחייבתם לעשות משמרת, וזה מבאס. לכן, אם כבר החלטתם לעבוד לפחות תעשו זאת במינון נכון של לא יותר מכמה משמרות בשבוע, אחרת תוכלו להיפרד מחיי החברה שלכם.

   3. העבודות השוות באמת יהיו בשעות הלימודים
   לפני הכול, אתם תלמידים בבית הספר ומתוקף עובדה זו תאלצו להסתפק בעבודות בשעות אחר הצהריים והערב בלבד, ולוותר מראש על עבודות שוות במשרדים, למשל, שלא דורשות מכם מאמץ רב. העבודות שתוצענה לכם תהיינה בעיקרן מלצרות או בייביסיטר, לא עלינו.

   נו, מה החלטתם?