פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   10 הסדרות האהובות על הנוער, והפעם: GLEE

   ה-ZONE אסף את 10 הסדרות שאתם הכי אוהבים, ובכל שבוע נעשה כבוד לאחת מהן. והפעם: GLEE

   הסדרה הקודמת בפרויקט: "דוקטור הו"

   דיפולט (מערכת וואלה! , דיפולט)

   הכול התחיל כשמיסטר שו, המורה לספרדית (שמעתם אותו אי-פעם מדבר ספרדית?) מחליט להקים מקהלה. באודישנים נבחנים חמישה מועמדים בלבד ועל-כן כולם מתקבלים (דה!), אחר-כך מצטרפים אליהם כמה ספורטאים ובעקבותיהם כמה מעודדות. אף-אחד לא ממש זוכר למה הספורטאים הצטרפו מלכתחילה - אבל אם הם לא היו מצטרפים לא הייתה עלילה, כי מי היה רוצה לראות חזרה של חמישה חנונים בלי אף פין או בריטני שיפזזו מסביב.

   זה בגדול מה שקורה ב-GLEE, אבל אם אתם מתעקשים על תקציר הסדרה כולה, נעשה זאת בצורה של מונטאז' מהיר: בין פין ורייצ'ל מתחיל להתרקם משהו, הם הופכים לזוג, פרק מחווה לליידי גאגא ולהקת קיס, תלבושות פסיכיות, קווין מגלה שהיא בהריון והיא טוענת שזה מפין (עוד פעם... דה!) אבל מסתבר שזה לא מהפין של פין אלא מהפין של פאק, קווין ופאק מוסרים את התינוקת לאימוץ ונותנים אותה לאמא של רייצ'ל (שבעצמה נטשה אותה לפני 15 שנה), המקהלה מפסידה בתחרות האזורית, בריטני ספירס, ליידי גאגא וג'סטין ביבר באים, סנטנה לסבו, לקורט יש בנזוג בליין, המקהלה מגיעה למקום ה-12 בתחרות הארצית, מרסדס פורשת עם סנטנה ובריטני למקהלת הטרבלטונס של שלבי (אמא של רייצ'ל וגם של בת' הבת של קווין), מאחר שמרסדס זמרת מדהימה הטרבלטונס הם מקהלה בת-זונה עם רפרטואר סופר-קולי (אבל זאת רק דעתי, כן?), כל הילדודס חושבים על מה הם יעשו בשנה הבאה חוץ מפין שהוא ראש כרוב, תחרות מקומית נערכת בה מתחרים ניודירקשנס נגד הטרבלטונס ווניודירקשנס זוכים, בריטני וקורט (ועוד כמה דמויות שוליות) מתחרים על תפקיד נשיא שכבת י"ב ובריטני נבחרת (בתיכון אורט סמינרוף בגבעתיים זה לא היה קורה....), פין ורייצ'ל רוצים להתחתן, רייצ'ל בורחת לניו-יורק להגשים את עצמה, ניודירקשנס מופיעים בתחרות הלאומית, ומתחילה עונה רביעית. טא-דא!

   למה אנחנו אוהבים את GLEE:

   כי זו דרמת נעורים מוסיקלית קלילה עם הרבה (הרבה) הומואים ונצנצים, מה צריך יותר? לא צריך לחשוב על כלום, אפשר פשוט לאשפז את עצמך מולה ימים שלמים.

   למה אנחנו שונאים את GLEE:

   כי זו לא סדרה אמינה במיוחד (חזרה של חצי שעה והם מרימים קליפ של מדונה? ברצינות לי!) , כי דילמות חוזרות על עצמן (לצאת עם הבחור לא לצאת עם הבחור?) וכי כמה אפשר לראות את רייצ'ל ופין נפרדים וחוזרים?

   מלך הסדרה:

   על-אף שרייצ'ל היא אחת הדמויות המרכזיות (והמעצבנות) בסדרה אם לא ה-, אין ספק שהדמות המיתולוגית בסדרה היא קורט. בתחילה הומו קטנטון עם ביטחון עצמי פצפון ולאט לאט הוא מתפתח לדראג-קווין יפיפה ששר על ליידי גאגא ויוצא עם הבחור הכי שווה בשכונה, וגם מארגן את החתונה של אבא שלו, שוס!

   רגע זכור במיוחד:

   הנאמבר שהפך את הסדרה למה שהיא הוא "דונט סטופ בליבינג" (אל תפסיקו להאמין), כמה דקות מזוקקות של כל מה שהסדרה הזאת מייצגת.

   הידעתם?

   הדמות של ארטי נכתבה בהשראת חוויה אישית של אחד מיוצרי הסדרה, בראד פלצ'וק, שנפגע והפך לנכה למשך שנתיים עד שהבריא.

   ציטוטים:

   פין לרייצ'ל: "את מאמינה בכל הדבר הזה שנקרא קארמה? את יכולה להסביר לי את זה?"

   מיסטר שו: "אני רק רוצה שתדעי שאת תמיד יכולה להישען עלי."
   סו: "הו וויליאם, לא הייתי מעיזה להישען עליך, יש כל-כך הרבה גריז בשיער שלך שאני בטח אחליק."

   סו: "and that’s hoe sue C's it".

   בפעם הבאה: "דקסטר"