פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   ידידים מינוס

   אתה מאוהב בידידה שלך. לספר לה או לא? שווה להסתכן להרוס את הידידות? הצביעו

   (צילומי אילוסטרציה: ShutterStock)

   בעד: עדיף להוציא את זה החוצה

   הסיטואציה מוכרת: יש לך ידידה טובה כבר המון זמן. אתם עושים הכול ביחד, היא יודעת עליך הכל ואתה עליה, אתם מדברים בלי סוף, הכימיה ביניכם מצויינת, ואתם כל-כך קרובים שפעם היא החליפה לידך חולצה. באור!

   ואז, אתה לא יודע בדיוק מתי, הבנת שיש לך רגשות כלפיה.

   אין מה לעשות, זה קורה. לפעמים אתה מפתח רגשות כלפי הידידה הכי טובה שלך. אתה ממש רוצה לספר לה איך אתה מרגיש, אבל שמעת סיפורי זוועות שרגשות וידידות לא הולך ביחד, ושאם תספר לה איך אתה מרגיש יש סיכוי גדול שהיא לא מרגישה כמוך ושהקשר שבניתם במשך כל-כך הרבה זמן יהרס. וזה נכון. סביר להניח שהוא ייהרס ושתאבד אותה בתור ידידה. אז מה.

   רגשות, ממש כמו קקי, הם לא דבר שכדאי להחזיק בבטן: זה כואב, זה מציק, זה מטריד, ועד שלא מוציאים את זה החוצה לא באמת מרגישים משוחררים וחופשיים. כן, גם אם מדובר ברגשות כלפי הידידה הכי טובה שלך. אתה יכול לא תספר לה מה שהולך לך בלב, אבל בשלב כזה או אחר היא גם ככה תשים לב שמשהו אצלך מוזר, אז עדיף לסיים עם זה כמה שיותר מהר. ומי יודע, אולי תגלה שהיא מרגישה כמוך. לא באמת.

   נגד: למה להרוס את הידידות?

   לא ריב גדול, לא מרחק, לא נתק של כמה זמן, ואפילו לא שקר שהתגלה: כל מה שצריך לעשות כדי להרוס ידידות טובה בין בחור לבחורה הם קצת רגשות חד צדדיים שמהם אין דרך חזרה, ומשם הכל רק מידרדר.

   נכון, זה קורה. לפעמים הידיד הכי טוב שלך מפתח רגשות כלפייך. הוא לא חייב להגיד לך את זה במפורש, אבל את יודעת. הוא כבר לא מבקש לשמוע על בחורים שאת מעוניינת בהם, הוא מתנהג קצת מוזר לידך, ואת שמה לב שבאופן כללי הוא נראה קצת מרוחק. את מנסה להתנהג כרגיל ולעשות כאילו את לא יודעת ומקווה שזה יעבור לו, כי אם הוא יספר לך את יודעת שהדברים לא יוכלו להיות שוב כמו שהם היו.

   זו הבעיה עם רגשות: יש להם נטיה לקלקל דברים. ומכיוון שלא צריך להיות מהנדס אטום כדי לדעת את זה, יש דברים שעדיף לשמור בבטן ולחכות שהם יעברו. קשר ידידות בין בחור ובחורה הוא בעצם חוזה לא כתוב שאומר שלא מערבים רגשות או משיכה, או שלפחות לא מספרים כשקיימים כאלה. חבל סתם להרוס קשר של שנים.

   בטור שעבר: מסיבת הפתעה לבן/בת זוג - בעד או נגד? אתם קבעתם - נגד!