פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   "התנשקתי עם חבר של חבר שלי - לגלות לו?"

   וגם: איך להתחיל עם ידידה, ומה עושים בדייט? לירן דנינו, העורך-אורח שלנו להיום, עונה לשאלות הגולשים בענייני יחסים

   תמונות לירן דנינו – פרויקט עורך אורח (בן קלמר)
   לירן דנינו עונה לשאלות (צילום: בן קלמר)

   בן 15 שואל:

   יש ילדה שבא לי להציע לה לצאת איתי לסרט, אבל יש לי כמה בעיות:

   1. איך אני ידע אם כיף לה איתי? אם בא לה להתנשק? אם אני מוצא חן בעיניה? יש איזשהם סימנים שבנות עושות כדי שנדע איך הן מרגישות? קראתי איפשהו שכשבת מסתכלת לך על השפתיים אז זה אומר שהיא רוצה שינשקו אותה... זה נכון?

   2. יש את הבעיה של התשלום. מצד אחד אני אישית חושב שעליי לשלם על הכול, אבל מצד שני – זה הרי רק דייט ראשון, ואין לי מושג אם היא תיהנה ועם נצא עוד פעם. שאלתי את ההורים והם אמרו לי שמשלמים חצי חצי, אבל זה לא נוח להגיד לה את זה, ושבסוף הדייט נתחיל לעשות חישובים.

   מה לעשות?

   לירן עונה:

   1. העצה הכי טובה בעניין הזה היא פשוט להיות טבעי. תזמין אותה לסרט ותזכור שאין אנשים שזהים זה לזה, אין חוקים לדייטים, הכול דינמי, כל אחד מרגיש ומגיב אחרת לכל מצב.

   איך לדעת אם אתה מוצא חן בעיניה? תהיה קשוב לבחורה: אם היא מחייכת וצוחקת - אתה כבר בכיוון טוב. אתה לא צריך להתעקש לנשק אותה - לפעמים דווקא עדיף לשמור על המתח. אל תראה לה שאתה עף עליה. אם יגיע רגע מתאים לנשיקה, תזרום איתו.

   זה חוק ברזל: ככל שתתרחק מהבחורה, ככה היא תרצה אותך יותר. אבל זה לא אומר שאתה צריך להיות קר כלפיה. זה אומר שתהיה שם בשבילה, אבל אל תתמסר עד הסוף. ככה זה בגיל הזה, צריך לשחק עם הקרוב-רחוק הזה, אחר כך כשגדלים כבר אין כוח המשחקים האלה.

   ואם היא מסתכלת על השפתיים זה לאו דווקא אומר שהיא רוצה שינשקו אותה. יכול להיות שסתם יש לך ירוק בשיניים.

   2. לגבי התשלום - אם הזמנת בחורה לדייט תשלם אתה את החשבון. תהיה ג?נטלמן. אין מה לעשות, גברים משלמים, אם לא עכשיו אז אחר כך.

   אנונימית שואלת:

   אני חייבת לספר למישהו על מה שקרה לי, אני לא יכולה לשמור את זה בבטן... התנשקתי עם חבר של חבר שלי. אני יודעת שזאת טעות אבל לא יודעת מה לעשות - לספר לחבר לא לספר? אני מבולבלת בטירוף!

   לירן עונה:

   קודם כל, לא רק את יצאת לא בסדר, גם החבר שלו. ואת צריכה לספר לחבר שלך, כי אין מה לעשות, צריך לשים את הקלפים על השולחן. ואת הרי תצטרכי להיות שלמה עם עצמך בהמשך הדרך, ולשם כך עלייך להיות אמיתית. תסבירי לו שהוא חשוב לך, ושחבל שזה קרה ככה, ושאנשים עושים טעויות בחיים. אם הוא יחליט שלא להיות איתך בגלל זה – תקבלי את זה. לפעמים לומדים את הטעויות על הבשר.

   בן 18 שואל:

   הבעיה שלי שאני לא יודע איך להתחיל עם בנות. זה אומר גם שאף פעם לא עשיתי סקס ואפילו לא התנשקתי.

   השאלה שלי היא - איך מתחילים עם בחורה שמוצאת חן בעיניך? וספציפית אצלי, אני מעוניין בידידה טובה שלי, איך עושים את זה, איך עוברים מלהיות ידידים ל...יותר?

   לירן עונה:

   המפתח הוא צריך ליצור אינטראקציה עם הבחורה – בלי לצאת פאתטי. להזיהר שלא להגיד משפט מטומטם או לצאת אידיוט.

   אם אתה רוצה להתחיל עם הידידה, תהיה שם בשבילה, אבל תדאג גם ליצור מתח ביניכם. היא צריכה להרגיש ולהבין שאתה בעניין שלה – זה יכול להיות במשפטים מסוימים שתאמר לה או במחוות מסוימות (אבל שוב, בלי לצאת אידיוט). הרבה פעמים לפעמים בנות בוחרות להיות עיוורות לרגשות של הידידים כלפיהן, כי הן כבר מקבלות ממנו את מה שהן צריכות, ומעדיפות להתעלם מהסימנים של הידיד. לכן, תצטרך להעלות הילוך, להבהיר לה שאתה מעוניין. ואל תשכח: לא לצאת אידיוט. לא ללחוץ, לא להגזים, זה צריך להישאר מאוזן וטבעי.

   לירן דנינו עורך את וואלה! ZONE
   8 שירים שלירן דנינו רוצה שתשמעו